Ještě před necelým měsícem to vypadalo dobře, Tomáš Berdych (31) nenašel soupeře v Shenzhenu a připsal si titul. Jenže místo, aby ho tento úspěch nakopl, tak se stal pravý opak. Tomáš prohrává zápas za zápasem!

Vrchol přišel během včerejšího odpoledne. Berdych totiž v roli obrovského favorita nestačil až na 107. hráče světa Nikoloze Basilašviliho. Turnaj mistrů se mu tak skutečně hodně vzdálil a poslední šanci na nápravu bude mít příští týden v Paříži.

Výsledky české jedničky určitě nepotěší jeho náročnou manželku. Ta se dokonce v poslední době dokonce objevila na jedné ze společenských akcí, kde okouzlila všechny okolo. Že by z pozice tenisové partnerky, co objíždí turnaje, se stala žena, která bude muset opět tvrdě pracovat?

No, pokud Berdych se svými výsledky rychle něco neudělá, tak se to klidně může stát. Už nyní je takřka jisté, že opustí po dlouhých šesti letech elitní desítku žebříčku ATP. Jednatřicetiletý rodák z Valašského Meziříčí už tak nejspíše netrpělivě vyhlíží konec sezony. Evidentně totiž potřebuje oraz!