Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Tom Sean proti rasismu: Protestující si z jeho songu udělali hymnu!

Tom Sean proti rasismu: Protestující si z jeho songu udělali hymnu!
Zdroj: youtube.com
Hudba
Mladý zpěvák a influencer Tom Sean dal najevo svůj odmítavý postoj proti rasismu! Hned několik dní po incidentu, při kterém policisté během zatýkání zabili afroameričana George Floyda a který rozpoutal celosvětovou bouři protestů, se několikanásobně zvýšila síla Tomova virtuálního hlasu, když český a slovenský Instagram oběhl trend započatý jeho fanoušky. Ti začali sdílet příspěvky upozorňující na současnou rasovou situaci v Americe a k nim přidávali úryvek z Tomova posledního singlu „Nevinný oběti“.

Ten vyšel letos v únoru a je zpěvákovým manifestem proti rasismu, homofobii a nenávisti. Volně citovaná sloka z jeho textu „ať má jakýkoliv oči, ať jsou jakýkoliv pleti, pak padaj nevinný oběti“ se k současné situaci hodí jak vyšitá a oslovila další sledovatele Instagramu. Tomovi se tak podařilo rozšířit povědomí o tom, co se v Americe děje, mezi nejmladší uživatele sociálních sítí, kteří nemají zrovna ve zvyku se o podobné problémy hlouběji zajímat.

"To, co vyeskalovalo na mém Instagramu, je naprosto skvělé. Ale ještě lepší je fakt, jak se moji followeři k celé situaci takto postavili. Těší mě vidět, jak neskutečně úžasný okruh fans mám. Je skvělé, že se s mým názorem tolik z nich ztotožňuje a šíří ho dál mezi své kamarády. Myslím, že to je neuvěřitelně důležité. Rasistické tendence můžeme vidět všude po světě, i u nás. Je důležité na ně nejen upozorňovat, ale hlasitě proti nim protestovat. Nevinný oběti jsem napsal právě proto – impulzem byla sebevražda mladého Američana, kterého šikanovali ve škole za to, že byl gay a měl černou pleť. Stojím si za tím, že je absurdní soudit člověka za to, jakou barvu má jeho tělesná "schránka" – pod ní jsme všichni stejní. Důležité je to, co má člověk v hlavě a v srdci. Rasismus nemá v jednadvacátém století co dělat. Za to budu vždycky bojovat," říká Tom.

Jako jedna z dalších policejní zvůli odsoudila také bývalá youtuberka, držitelka mnoha cen Social awards Anna Šulcová nebo její kolegyně Fallenka.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy