Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Tom Hardy příštím Jamesem Bondem nejspíš nebude: Důvodů je víc

Tom Hardy nejspíš nebude novým agentem 007.
Zdroj: Profimedia.cz, koláž: eXtra.cz
+ Dalších 8 fotografií
agent 007
Možná jste slyšeli o tom, že herec Tom Hardy (43) bude angažován jako nový James Bond. Vyhlídka na to, že převezme roli agenta 007, je sice zajímavá, ale s největší pravděpodobností k jejímu naplnění nedojde. Zajímá vás proč? Shrnuli jsme ty nejpodstatnější důvody.

Hardy je jedním z nejuniverzálnějších herců své generace. Z tohoto úhlu pohledu je skutečnost, že se v roli ikonického hrdiny objeví, logická.

V září 2020 byli fanoušci často utvrzováni v představě, že roli agenta Jejího Veličenstva s povolením zabíjet (po Danielu Craigovi ve snímku Není čas zemřít) skutečně převezme. Z nepříliš známého blogu Star Trek se tyto zvěsti rychle rozšířily do britského bulváru. Daily Mail dokonce koncem léta uvedl, že vidí Hardyho šance 50 na 50.

Tento scénář ovšem patrně nebude naplněn. Mimo jiné i z důvodu, že se již několikrát v minulosti objevily totožné „zaručené zprávy“ o Hardyho nástupnictví, pokaždé se však ukázalo, že jde o fámu.

Hardy je pro roli Bonda starý

Hlavním důvodem je jeho věk. Hardymu je 43 let. Jelikož je mezi natočením jednotlivých bondovek vždy několikaletá pauza, pak by mu při premiérovém ztvárnění této postavy bylo minimálně 47. Měl by o tak o dva roky více než Roger Moore (†89), dosud nejstarší Bond historie. Budeme-li se pohybovat na vlně sci-fi a předpokládat, že v této roli vydrží stejně dlouho jako Craig (52), hypoteticky nám vychází, že by mu v době natáčení posledního filmu série bylo již 60 let. Líbil by se Vám takový agent 007?

Hardy je nadmíru známý

Je rovněž příliš slavný. Ani Craig, ani Pierce Brosnan (67) v době, kdy bylo oznámeno, že budou hrát Bonda, ještě neměli ve filmovém světě zdaleka pevnou pozici. Do titulní role bondovských klasik je již z principu obsazován muž, z něhož role agenta 007 teprve udělá novou hvězdu. Nikoliv herec v minulosti již nominován na Oscara či známý z filmů Černý jestřáb sestřelen (2001), Star Trek X: Nemesis (2002), Temný rytíř povstal (2012), případně Šílený Max: Zběsilá cesta (2015).

Vzpomeňme Brosnanův příklad: Poprvé mu byla nabídnuta role Bonda roku 1986 po oznámení ukončení natáčení kriminálního seriálu Remington Steele Toto sdělení však způsobilo, že společnost NBC jeho natáčení nejen obnovila, ale dokonce si smluvně vyžádala Brosnanův návrat. V roli Bonda na něj proto přišla řada až roku 1995 ve snímku Zlaté oko

Hardy je příliš drahý

Za zmínku stojí také to, že angažování Hardyho by snímek notně prodražilo. Craigův plat pro Casino Royale byl údajně 2,5 milionu dolarů, což je zhruba čtvrtina toho, co měl Hardy inkasovat za ústřední roli ve snímku Venom (2018). Nebudou chtít tedy tvůrci ušetřit nemalý balík peněz s cílem zvolit méně známého herce?

Na to, jak to nakonec dopadne, si budeme muset ale ještě chvilku počkat. Kvůli pandemii covid-19 se navíc odkládá i premiéra dalšího dílu.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy