Patří k jedněm z nejlepších herců současnosti a dokonce i jeho soukromý život je výstavní stejně jako jeho hraní. Žije tichý život sice s druhou ženou Ritou Wilson, ale tu má už od roku 1988, a když se postaví před kameru, rozhodně se nedá říct, že by tichý a ušlápnutý byl i tam.

Ostatně je jen málo herců, kteří dokáží být nominováni na Oscara za roli, kde se nemluví více než 40 minut!

Toma Hankse (58) si můžete dneska užít jen jednou, přestože bude ve stejný čas na dvou programech dvakrát. Pro co se rozhodnete? Pro jeho první pořádnou roli v komedii Velký, kde zaujal natolik, že další se už hrnuly, nebo pro one man show Trosečník, kde ani na vteřinu nesleze z plátna? Možná vám rozhodování usnadní těchto pár důvodů.

Velký, Prima Cool 20:00

1. Není to sice první Hanksova role, ale díky ní se dostal mezi hollywoodskou špičku. Musel ve třiceti letech zahrát muže s duší třináctiletého chlapce.

2. Příběh patří mezi nejzajímavější scénáře vůbec. Pubertální kluk si přeje, aby se ráno probudil jako dospělý, což se mu vyplní, ale dospělé má jen tělo. Od té doby je tato zápletka hojně kopírována v různých variacích v dalších úspěšných filmech.

3. Velký patří už nyní ke zlatému filmovému fondu, je to prostě klasika, kterou by měl aspoň jednou v životě vidět každý.

4. Ač je to film z 80. let, je vlastně aktuální dodnes a humor téhle komedie rozhodně není vyčpělý.

5. Protože je to prostě nostalgie pro všechny, komu je dneska třicet let!

Trosečník, Nova Cinema 20:00

1. Tom Hanks byl za tuto roli nominován na Oscara a není divu, skoro celý film totiž odehraje sám.

2. Trosečník nenudí ani přes to, že po celých čtyřicet minut děje nepadne ani jedno jediné slovo.

3. Je skoro k neuvěření, jak je zábavné a napínavé dívat se dvě hodiny na chlapa, co se sám na ostrově snaží postavit si vor a vyplout na širé moře.

4. Kde jinde vás dokáže dojmout k slzám scéna, kdy postava Toma Hankse hledá ve vodě uplavavší volejbalový míč?

5. Určitě milujete film Forrest Gump. Tak vězte, že je to další spolupráce režiséra Zemeckise a Toma Hankse. Je jasné, že to mohlo dopadnout zase skvěle.