Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Tom Hanks slaví 64: Prošel si koronavirem, pandemii přirovnává ke 2. světové válce

Jedna z nejznámějších fotografií z filmu.
Zdroj: Studio Paramount Pictures
+ Dalších 8 fotografií
narozeniny
Tom Hanks, nejlépe známý jako Trosečník či nezapomenutelný Forrest Gump, slaví 64. narozeniny. Legendární herec byl jednou z prvních slavných osobností, které přiznaly, že se potýkají s nákazou koronavirem. Nemocí covid-19 byl nakažený nejen on, ale i jeho žena Rita Wilson (63). Hanks nyní boj s koronavirem přirovnává ke 2. světové válce.

Tom Hanks, celým jménem Thomas Jeffrey Hanks, se narodil 9. července 1956 ve městě Concord v Kalifornii. Jeho matka pracovala v nemocnici, otec byl kuchař a Tom tak trávil spoustu času se svými třemi sourozenci, protože rodiče byli velmi zaměstnaní. Když mu bylo 5 let, rozvedli se.

Hercem se chtěl Hanks stát už na střední, kdy se herectví věnoval jen jako amatér ve svém volném čase, takto pokračoval i při studiu vysoké školy. Svoji první opravdovou hereckou zkušenost získal na festivalu Shakespearových her v Ohiu. Tento festival mu dodal odvahu jít za svým snem.

Tom se přestěhoval do New Yorku, kde získal svou první roli ve filmu He Knows You're Alone. S velkým úspěchem se ale nesetkal a tak odjel zkusit štěstí do Los Angeles, kde se mu dostalo mnohem lepších nabídek a následně i rolí ve filmech Forrest Gump a Trosečník, díky kterým se celosvětově proslavil.

Tom Hanks a koronavirus

V polovině března Tom Hanks na svých sociálních sítích oznámil, že on a jeho žena Rita Wilson jsou nakaženi koronavirem „Podstoupili jsme testy na koronavirus, byly pozitivní. A co dál? Musíme dodržovat určitý protokol. My, Hanksovi, budeme testováni, pozorováni a izolováni tak dlouho, jak to bude vzhledem k veřejnému zdraví a bezpečnosti nutné,“ vzkázal fanouškům.

Hanks i jeho žena jsou nyní již zdraví, herec ale prosí své fanoušky, aby se chovali zodpovědně a koronavirus přirovnává ke 2. světové válce. „Musíme přemýšlet kolektivně a chovat se ohleduplně, stejně jako právě během války. Dodržujte pravidla, noste roušky, nechoďte do společnosti, myjte si ruce. Je to jednoduché, kdo není schopen si na to zvyknout, tomu by mělo být stydno,“ řekl herec v rozhovoru pro pořad Today.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy