Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Tom Hanks a Rita Wilson: Protilátky na COVID-19 mají i 9 měsíců po onemocnění

Tom Hanks s manželkou Ritou Wilson mají protilátky proti koronaviru i 9 měsíců od onemocnění. Darovali také krevní plazmu.
Zdroj: Profimedia.cz, koláž: eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
Poté, co v polovině března 2020 onemocněli na COVID-19, Tom Hanks (64) a Rita Wilson (64) tvrdí, že jejich organismy stále disponují protilátkami na tuto chorobu. Oba patří k těm šťastlivcům, kteří nákazou prošli naštěstí bez následků. Navíc jsou vůči viru (i po více než půl roce od nakažení) imunní. Co se během opakovaných vyšetření dozvěděli?

Prvního prosince 2020 uplynul rok ode dne, ke kterému se expertům podařilo vystopovat první potvrzený případ nákazy koronavirem v Číně. Mezi prvními celebritami, které s ním měly něco do činění, byli také Tom Hanks s chotí Ritou Wilson

U slavného páru se infekce potvrdila při pobytu v Austrálii, kde museli strávit nějaký čas v karanténě.

Tom Hanks i Rita Wilson darovali krev s protilátkami

Herečka a producentka Rita Wilson byla v těchto dnech v talk show Jimmyho Kimmela, který ji uvedl slovy, že je "jediným člověkem, kterého se nemusí bát, protože je plná protilátek, i když od jejího onemocnění uplynulo již devět měsíců". Přesto se oba pozdravili dotykem loktů.

"Testují nás a protilátky zatím stále máme. Jejich množství sice od okamžiku nákazy klesá, stále je však máme v krvi a pomáhají nás chránit," řekla ve vysílání za oba. V dubnu 2020 Tom Hanks sdílel své naděje, že jejich angažmá v této záležitosti pomůže při vývoji vakcíny. Aby tento proces podpořili, s manželkou darovali krevní plazmu protilátky obsahující. Dosud pak podstupují pravidelné testy.

Výzkumy protilátek na covid vypadají slibně

Nedávná studie Kalifornské univerzity v Los Angeles skutečně zjistila, že protilátky na COVID-19 mohou u některých lidí působit minimálně několik měsíců. "Zjistili jsme, že imunitní systém těla si pamatuje koronavirus po dobu nejméně osmi měsíců," řekl spoluautor studie, profesor Shane Crotty. Dodal, že data se sice hromadí pomalu, ale dosavadní zjištění vypadají slibně.

Petr Švancara se opřel do Novotného a Survivoru: Kvůli genderovému pravidlu si nebral servítky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy