Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tohoto muže zabila závislost na steroidech a energetických drincích

Mladý muž během let usilovného tréninku v posilovně. Vypadal dobře ale zaplatil tu nejvyšší cenu. Přišel o život.
Zdroj: facebook.com/Dean´s Journey
Devětatřicetiletý Dean Wharmby doplatil na svůj nezdravý životní styl. Několik let své tělo huntoval v posilovně a do toho se dopoval steroidy. Místo energie z potravy přijímal pouze tu z energetických drinků. Byla mu diagnostikována rakovina jater a bohužel jí podlehl.

Jde o velmi smutný, ale zároveň odstrašující případ pro všechny, kteří žijí podobně. Mladého muže a otce roční dcerky zabila posedlost postavou snů.

Kromě steroidů a energetických nápojů si dopřával hamburgery, pizzy a další tučná a nezdravá jídla Denní příjem muže se vyšplhal až na 10 000 kalorií. Aby měl dostatek energie, dokázal za den vypít až osm plechovek energeťáku.

Dlouhých pět a půl let bojoval s rakovinou jater. Lékaři, kteří ho ošetřovali, jsou si naprosto jistí, že za smrt může závislost na anabolikách.

Deanova žena Charlotte Rigby říká, že když se před osmi lety seznámili, měla podezření, že steroidy už bral. Jeho svaly se totiž zvětšovaly abnormálně rychle. Po jejich svatbě v roce 2010 se rozhodl se závislostí skoncovat.

Ještě v březnu popisoval sám Dean, proč se rozhodl pro steroidy. Chtěl být co největší. Jeho touha už však v té době hraničila se závislostí Než onemocněl rakovinou jater, cvičil asi 20 let. Když se k fitness poprvé dostal, steroidy odmítal. Každý je bral a bylo to nebezpečné. Jenže po nějakém čase se nechal strhnout davem a steroidy nasadil. Jeho nezdravý životní styl byl alarmující, ale muž si ho pochvaloval. Díky energetickým nápojům zvládl za den s přehledem trénovat až sedm klientů. Jel naplno prakticky bez odpočinku.

Když jeho tělo začalo vypovídat službu a Dean se přestal cítit dobře, navštívil lékaře. Měli špatnou zprávu! Byla to rakovina jater. Doktoři mu nabídli chemoterapii i transplantaci. Dean to však rázně zamítl. Začal se léčit přírodní medicínou. Pro tento krok se rozhodl, protože chtěl žít, a ne zemřít.

I když to pro něj znamenalo obrovskou oběť, svolil k homeopatikům. Za rok se dozvěděl, že jeho alternativní léčba byla úspěšná Nádor zmizel! Dean ale usnul na vavřínech a nepoučil se z chyb. Ke svému nezdravému životnímu stylu se zase vrátil.

V roce 2013 zkolaboval v posilovně. Pak už to s ním bohužel šlo z kopce. V listopadu byl napojen na přístroje a lékaři mu dávali tři týdny života. Nádor se zvětšil natolik, že ho nebylo možné operovat. Rakovina naneštěstí pokročila do stádia, které se nedalo léčit

Dean svůj boj prohrál. Jeho žena Charlotte se zhroutila. Udržuje si ho alespoň ve vzpomínkách. Ví, že tam, kde teď je, je spokojený, šťastný a zdravý.

Zdrcující příběh svého muže sdílí na Facebooku a upozorňuje na nebezpečí steroidů v kombinaci s nezdravým životním stylem.

Související články

Další články