Pečovatelé z Animal Rescue, k nimž se oběť Jakuba dostala z veteriny ve Vimperku, mají jen samé dobré zprávy.

Týraný pejsek Marley z Prachatic je v naší péči. Zdá se, že to bude inteligentní a temperamentní pejsek, kterého se snad předchozí zážitky příliš nedotkly. V současné době je po reoperaci zlomeniny zadní nožky, čeká ho ještě odstranění stehů, kontrolní rentgeny a odběry krve. Do budoucna se kovová ploténka fixující zlomeninu buď vyjme, nebo ponechá – záleží na vývoji situace a posouzení veterinárních lékařů. Na nožku hafan našlapuje, musíme ho spíš krotit, aby moc neřádil,“ vysvětluje útulek, který ale pejska bude předávat novým majitelům.

Případ otřásl celou republikou, lidé chtěli brutálního pachatele lynčovat. Ten opakovaně měnil vysvětlení, proč na nebohou němou tvář vztáhl ruku. Nejdřív se ospravedlňoval tím, že prcek udělal loužičku, když ani tohle vysvětlení nezabralo, začal se ohánět tvrzením, že ho Marley kousl do nohy. Pro řadu lidí ale dál zůstává nepřítelem číslo jedna.

Policie Jakubovi v úterý předala sdělení obvinění, státní zastupitelství nyní podává žalobu k soudu. Ten by měl rozhodnout rychle. Tyranovi hrozí až dva roky vězení.