Ač nenašla ve finále na 800 m přemožitelku a přiblížila se k letitému rekordu Jarmily Kratochvílové, i tak se Caster Semenya nedočkala pouze uznání. Už roky se spekuluje o tom, zda má skutečně právo na to startovat mezi ženami.

Jihoafrická závodnice vypadá jako muž, mluví jako muž a dokonce i běží jako muž. „Nechceme se dostat do situace, kdy budou lidi aktivně vyhledávat dívky v komunitách transsexuálů, které by byly schopny běhat rychle, a pak je trénovat,“ cituje iSport.cz slova Radcliffe, slavné běžkyně a rekordmanky v maratonu.

Sama závodnice se hájí tím, že se prostě podobně stavěná narodila. Jenže žena má většinou vaječníky a nedisponuje trojnásobnou dávkou testosteronu jako Semenya. „Já kdybych závodila v dnešní době, tak bych byla hodně naštvaná,” okomentovala situaci Ludmila Formanová.

Při pohledu na vítězné trio je třeba otevřeně uvést, že ani bronzová Margaret Wambui nevypadá zrovna jako typická žena. Opravdu pohled na medailistky z osmistovky je zarážející a tak trochu k zamyšlení. Zajímá nás názor čtenářů, co si vy myslíte o Caster Semenya, měla by startovat mezi ženami, nebo muži?