Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Tohle vidět nechcete! Nejznámější případy anorektiček vám vyrazí dech!

+ Dalších 6 fotografií
Anorexie stále patří mezi nejzávažnější psychické poruchy. Velmi špatně se léčí, pokud to vůbec jde. Postižení touto nemocí jí také bohužel dost často podlehnou. Umírají mladí na selhání orgánů nebo páchají sebevraždy. Podívejte se na nejznámější případy extrémních anorektiků!

Samantha a Michaela Kendall

Soupeřily spolu po celý život v tom, která bude hubenější. Několikrát se léčily, leč marně. Samantha zemřela v roce 1994 na následky podvýživy, Michaela o tři roky později spáchala sebevraždu.

Jeremy Gilitzer

Nejznámější anorektik světa! Sexy model, který začal trpět bulimií a anorexií. Na její následky zemřel ve 38 letech. Byl posedlý svou váhou a chtěl být dokonalý. Selhaly mu orgány.

Lauren Bailey

Málem zemřela, když její váha klesla na váhu pětiletého dítěte. Dvanáct hodin denně chodila do kopce, aby si tuto váhu udržela. Na pokraji smrti se však vzpamatovala a vyhledala pomoc.

Ruth Jenkinson

Její zoufalá matka se ji snaží celý život pomoci a dokumentuje její boj s anorexií. Vyzkoušela všechny možné terapie. Paradoxně jedinou účinnou léčbou je kontrolovaná dieta. Matka jí každý den váží kalorie a společně dospěly ke kompromisu, který funguje.

Maggie Baumann

Matka, která trpěla anorexií od mládí a nezastavilo ji ani těhotenství. Během něj intenzivně běhala a cvičila. Děsilo ji, že jí roste břicho a stala se jím přímo posedlá. Zastavilo ji, až když jí začaly selhávat orgány. Překvapivě za život porodila dvě zdravé děti.

Isabelle Caro

Nejslavnější anorektická modelka. Zemřela ve věku 28 let, kdy prohrála boj se zákeřnou nemocí. Byla uznávanou modelkou a pracovala pro největší módní značky. Posedlost vlastním tělem nad ní však zvítězila. Poruchou trpěla od dětství. Její labilní matka ji zamykala doma a nepouštěla vůbec ven.

Hayley Wilde

S anorexií bojovala od jedenácti let. Málem zemřela a zachránilo ji až těhotenství. Pro svého syna byla ochotna začít se zákeřnou nemocí bojovat.

Kate Puncher

Modelka, která si vypěstovala bulimii poté, co ji bývalý přítel nutil zhubnout. S ním se sice rozešla, ale hubla dál. Další partner ji však po čase naopak nutil přibrat. Ve svatebních šatech totiž plavala o několik čísel. A tak jí dal ultimátum, že pokud nenabere, nebude ani svatba, to bylo to jediné, co nakonec zabralo.

Eliana a Luisel Ramos

Uruguayská modelka Eliana zemřela na srdeční zástavu pouze šest měsíců po tom, co její sestra zemřela přímo na mole. Obě dvě byly slavné a úspěšné modelky. Luisel padla přímo v šatně během módní přehlídky.

Související články

Další články