Řidič kamionu je zraněný a na místě zasahují záchranáři. Nehoda se stala jen několik desítek metrů od železniční stanice, vlak tak nestihl nabrat velkou rychlost a nikdo naštěstí neutrpěl vážnější zranění.

„Pasažéři vlaku jedoucího z Frýdku-Místku do Ostravy jsou v pořádku, řidič kamionu je lehce zraněný,“ cituje policejního mluvčího Vlastimila Starzyka server iDnes.cz.

Kamion vjel na přejezd ve chvíli, kdy už blikala výstražná světla, takže většina lidí svaluje vinu za nehodu na řidiče tahače.

„Obecné ohrožení z nedbalosti – peněžitý trest a mazat výhybky 3 roky!“ komentuje situaci jeden z umírněnějších diskutérů. Někteří ale drtivé většině odporují.

„Mně to přijde jako dost nešťastně umístěné signalizační zařízení. Kdyby bylo v místě odbočovacího pruhu, aby kamion nemusel blokovat křižovatku, tak se to patrně nestalo. Možná tu bude někdo nadávat kamioňákům, ale prostě když někdo jede celej den nebo má nějakou chvilkovou indispozici, tak může ta bdělost polevit a například takto umístěný světla přehlídnout,“ uvedl v reakci další z komentujících.

Myslíte, že umístění signalizačního zařízení může být pro podobnou nehodu omluvou?