Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Tohle video šokovalo Česko! Holčička, která tříská se psem a točí jím nad hlavou, ho podle veterinářů netýrá!

Před měsícem Česko šokovalo neskutečné video, na kterém holčička podle mnohých lidí týrá svého psa. Škrtí ho na vodítku, točí s ním nad hlavou a tříská o zem. Nyní přišla od veterinářů šokující zpráva. Dívka prý psa netýrá a zachází s ním standardně.

Video se šíří internetem jako lavina a už ho vidělo čtvrt milionu lidí. Všichni se shodují na tom, že holčička psa evidentně týrá. Tahá ho za sebou na vodítku, točí s ním ve vzduchu, tříská s ním o auto a rozhodně se k němu nechová jako milující panička. Informovali jsme vás ZDE.

Matka svoji dceru brání, že je autistka, a tak za svoje chování k nebohému psovi nemůže. „Matka tvrdí, že je dcera autistka, nicméně tedy musí o dítě pečovat 24 hodin denně a rozhodně takovéto dítě není možno několikrát denně posílat samotné venčit psa,“ napsala do redakce TN.cz čtenářka, která na video upozornila.

Celý případ si převzala karvinská policie, která se obrátila na veterinární správu. Jejich verdikt ale všechny šokoval. „Naši úředníci se obrátili na veterinární správu – ta jediná má totiž pravomoc určit, zda vůbec k týrání došlo. Její odborné stanovisko už máme – týrání se neprokázalo, vztah majitelů k pejskovi byl shledán standardním, tedy nedošlo ani k přestupku,“ uvedla na webu Karviné mluvčí města Šárka Swiderová.

Lidé v Karviné jsou rozhořčeni a stojí si za tím, že dívka psa týrá. A na stránkách Karviné se do celé situace pořádně pustili. „To neviděli video? Taky by mě zajímalo, co se musí stát, aby se prokázalo, že tomu pejskovi ubližují,“ píše Pavlína. „To, že pes nemá viditelné známky týrání, neznamená, že týraný není! Pes má taky psychiku a určitý stupeň bolesti!“ píše zase Nela. A přidávají se stále noví a noví lidé. Podle sousedů ale na procházky už holčička nechodí, psa pravidelně venčí už pouze matka.

Související články

Další články