Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Tohle video hýbe světem! Kluk (14) v něm dostává první hormony a konečně z něho může být holka

+ Další fotografie
Transgenderový chlapec dostává své první hormony. Jeho neskutečnou radost natočila matka na video, které dojímá svět.

Corey Maison se narodila jako kluk, ale už odmala si připadala více jako dívka. Oblékala si šaty, nosila podpatky a obecně měla raději holčičí věci. Kvůli své odlišnosti byla ve škole šikanovaná, a matka Erica se proto rozhodla zařídit jí domácí vzdělání.

O svém synovi si myslela, že je jednoduše gay. Jakmile ale Corey jednoho dne uviděla video, ve kterém vystupoval transgenderový muž, matce se přiznala, že se cítí stejně jako on.

Erica se zachovala úžasně a Corey podporovala od samého začátku. Zajistila jí terapeuta a společně začali uvažovat o možnostech hormonální léčby. K ní ovšem nemohlo dojít dříve, než Corey oslavila své čtrnácté narozeniny.

Moment, kdy Corey jako překvapení dostává svou první krabičku hormonů, natočila Erica na video, které do dnešního dne vidělo už více než sedm milionů lidí.

„Obě dvě jsme se třásly a plakaly jsme. Doslova mi vyrazila dech, když mě tak pevně objala. Ještě nikdy jsem necítila tolik její lásky jako v tu chvíli. Byla to směsice čisté radosti a úlevy,“ popisuje náladu po rozbalení krabičky máma Corey.

Ostatním poté vzkazuje: „Myslím, že jedním z největších problémů naší společnosti je, že lidé zkrátka nechápou, co to znamená být transgenderem. Chci, aby zhlédli to video a viděli ty syrové emoce transgenderového dítěte, které může konečně žít tak, jak se uvnitř cítí. Možná jim to otevře oči. Žádné dítě si to nevybralo, je to zkrátka způsob, jak se narodily.“

Související články

Další články