Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Tohle vás zvedne ze židle: Nejslavnějšího jelena Anglie zabili pytláci, neuvěříte, za jakou cenu to ty zrůdy provedly!

Tohle vás zvedne ze židle: Nejslavnějšího jelena Anglie zabili pytláci, neuvěříte, za jakou cenu to ty zrůdy provedly!
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie

Tohoto jelena znáte a ani o tom nejspíš nevíte. Jmenuje se Monarch, je mu šestnáct let, je to šestnácterák a jeden z nejslavnějších jelenů Anglie.

Vlastně byl. Už se o něm bude psát jen v minulém čase.

Monarcha jste mohli vídat pokaždé, když jste přijeli do Anglie a zavítali jste do nějakého obchodu se suvenýry. Byl na talířích, pohlednicích, hrnečkách, skle, byl v knihách, na plakátech, prostě všude. Jeho majestátní paroží se stalo ikonou tamní přírody.

Monarch žil v chráněné oboře a byl hlavou asi čtyřicetikusového stáda, ale ani střežený soukromý pozemek zvaný Nový les v Hampshiru nedokázal zabránit tragédii. Na Monarcha si totiž počíhali pytláci, kteří měli v plánu prodat jeho mohutné paroží, a cena podle odhadů na černém trhu je pouze ubohých třicet tisíc korun. Monarch je totiž nevyčíslitelný jako samostatný kus, a to hlavně kvůli svému mohutnému a skvěle stavěnému tělu a siluetě paroží.

Pytláci na něj stříleli z brokovnice a majestátního jelena nedokázali navíc ani zabít na první dobrou, zvíře jenom smrtelně zranili. Postřelený jelen prchal po oboře do jezera, kde se nakonec utopil. Mršinu našel druhý den ráno plavat v jezeře šokovaný majitel obory Dan Tanner, ztráta je to neskutečná. Nejen finančně.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy