Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Tohle vás vezme za srdce! 7 zmrzačených zvířat, která měla ohromné štěstí a můžou si dál užívat života!

Zvířátka dál mohou poskakovat, ale tentokrát s protézami.

Tahle zvířátka vás určitě vezmou za srdce. Jsou to tvorové, kteří vlastně měli ohromné štěstí. Když se nějakým způsobem zvíře zraní nebo zmrzačí, obyčejně to neskončí nijak jinak než smrtící injekcí. Ovšem tahle zvířata se lidé rozhodli zachránit a poskytli jim zázemí, díky němuž mohou dále pokračovat ve svém veselém životě.

Nutno říci, že takto zachráněná zvířata projevují svoji vděčnost opravdu vřele. A ten pocit, když vás zachráněný slon za odměnu namasíruje chobotem nebo vás radostně vítá pes, je k nezaplacení.

Všichni mají své osobní příběhy, které vás snad chytnou za srdce, a na malou chvíli uvěříte, že svět přece není tak zkažený.

Tohoto pejska jménem Naki´o našli v Nebrasce se zmrzlými končetinami a ocasem. Lidé ho našli a zachránili a teď je Naki´o prvním psem, co má místo čtyř nohou čtyři protézy.

Tohle prasátko se vznešeným jménem Chris P. Bacon se narodilo se špatnými zadními nožkami. Veterinář ho ale nenechal utratit a vzal si ho k sobě domů, kde mu vyrobil sadu koleček ze starých hraček. Prasátko nyní může díky „protéze“ řádit s ostatními zvířaty po zahrádce jakoby nic.

Delfín byl objeven na Floridě s ocasem pevně zapleteným do sítě na kraby. Ze sítě se chtěl vymanit, až si ocas poškodil takovým způsobem, že mu ho museli amputovat. Ale díky schopným veterinářům, kteří mu nastavili protézu, dál může plavat v moři.

Čáp se zlomeným zobákem byl nalezen v Maďarsku, kde se ho ujal specialista na zubní protézy, jenž mu vyrobil plastovou náhradu. Poté ho pustil zpátky do přírody.

Kocour jménem Oscar ztratil zadní nohy po ošklivém setkání se zemědělským strojem. Místo utracení se ale Oscar dočkal umělých tlapek.

Tento slon v Thajsku přišel o přední nohu v roce 1999, když šlápl na minu. V roce 2006 dostal svoje první protetické končetiny.

Tohle tele z Nového Mexika ztratilo své zadní nohy kvůli omrzlinám. Farmáři ho zachránili a tým 15 veterinářů mu vyrobil náhradní končetiny.

Dvanáctiletá želva byla po zranění nohy schopna se opět plně integrovat do života díky kreativitě veterinářů, kteří jí přidělali na místo nohy jezdící kolečko.

Kvůli schopným lidem mohl tento čáp po nehodě vzlétnout opět k nebesům. A to díky protéze.

Související články

Další články