Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tohle vás v dějepisu neučili: Čím rozmazlovali svoje těla naši předkové? První robertci a další hračky z dob dávno minulých

Nejstarší erotická soška
Zdroj: facebook.com

Erotické hračky se staly naprosto běžnou součástí našeho sexuálního života. Kde se ale vzaly?

Nejstarší erotická soška

Archeologové objevili před pěti roky u Stuttgartu 35 000 let starou sošku ze slonoviny s obrovskými ňadry a trochu přehnaným ohanbím. Antropolog Paul Mellars z Stony Brook University v New Yorku ji označil za pornografický materiál. Takové tvary si kdysi představovali muži pod pojmem "sexsymbol".

První kamenná erotická hračka

Na území dnešního Rakouska se zase našla vápencová soška Willendorfské venuše. Byla vyrobena někdy kolem 20 000 let př. n. l. a představuje obézní ženu zřejmě středního věku. Vědci věří, že sloužila jako sexuální pomůcka pro nadržené řemeslníky.

Dřevění robertci

Kolem r. 500 př. n. l. si řecké ženy oblíbily jakési předchůdce robertků, kterým říkaly "olisboses". Řešily tak svízelné situace, kdy jim jejich muži odcházeli na dlouhé roky do války. Tyhle hračky prý nabývaly přehnaných velikostí (a to včetně varlat) a byly vyrobeny ze dřeva nebo z kůže, takže se musela vyplýtvat spousta olivového oleje, aby to... no však víte. Třísky a tak...

Kozí víčka na erekci

Během čínské dynastie Jin a Song muži používali kozí oční víčka s řasami pro zvýšení sexuální rozkoše. Uvazovali si je kolem penisu velmi pevně, aby si udrželi erekci. Řasy prý zase dokonale stimulovaly klitoris. Hm, zajímavé.

Gejšiny kuličky

Dnes se jim říká venušiny, 500 let př. n. l to ale byly kuličky gejšiny. Vyráběly se ze stříbra a původně sloužily k potěšení mužů. Až po čase někoho napadlo, že by si s nimi ženy mohly posilovat pánevní dno a možná by pak dosahovaly jednodušeji orgasmu. A taky že jo.

Kde se vzal sadismus

O bičících, svěrkách na bradavky, řetězech, poutech a dalších sado-maso pomůckách psal poprvé ve svých novelách markýz de Sade (odtud pojem sadismus) v 18. století. Za svoje kontroverzní díla byl pravidelně zatýkán a opět vypouštěn na svobodu. Konec života strávil guru milovníků hrubé slasti v ústavu.

Vibrátor poháněný parou

V roce 1869 doktor George Taylor vynalezl první pohyblivý vibrátor. Měl pomoci léčit hysterii, úzkost a podrážděnost u žen spojenou s klimakteriem. A prý to docela fungovalo. Jen doktory údajně z práce s tímto stroječkem občas dost bolely ruce. To muselo být velké rodeo.

Související články

Další články