Je to americká tradice a jako každá správná americká tradice ve své zvrácené podobě začíná zamořovat starý kontinent, kde si ještě potrpíme na sofistikovanou zábavu a hrdinně bráníme svého Ježíška a Dušičky před nájezdy vyžraného dědy v červeném obleku a zvracejících dýní. Nejinak je tomu u zvyku, kterému se říká baby shower, jenž ještě nemá svůj český ekvivalent. A podle nás jej mít ani nebude.

To prostě rodící matka udělá party pro svoje kamarádky, nachystá pohoštění a věci se jménem cupcakes, což je hrozně cool výraz pro jednoduché víceméně buchty, které uděláte v hrnku na kafe, a nějaká dobrá duše přinese dort, ze kterého se vám obyčejně zvedne žaludek.

Tyhle obrázky sice pocházejí z amerického serveru, kam si matky, které pořádají baby shower, fotí své výtvory, ale když vlezete na český Mimibazar, což je semeniště bydlenek, snažilek, mimísků, zoufalých manžů a příťů, kteří si možná ve skrytu duše přejí zapálit svůj byteček i se vším, co v něm žije, najdete tam tyhle hrůzy taky.

Pravda, české matky se teprve učí a jejich výtvory vypadají hodně amatérsky. Ty americké mají vychytané pubické ochlupení a věříme tomu, že zbytky děložního hlenu na hlavičce dítěte chutnají skvěle. Přesto ne, díky.