Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Tohle už nemůže Akademie myslet vážně: Leonardo DiCaprio zase nedostal Oscara, podívejte se na výběr jeho rolí, kde měl několik šancí

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 9 fotografií

Nebylo by to tak smutné, kdyby jeho jméno nezaznívalo v nominacích tolikrát. A to nejen přímo v těch oscarových, ale i v těch na Zlatý glóbus. Velmi často totiž platí, že kdo je nominován na Glóby, bude i na Oscary. A kdo Glóby vyhraje, ten se může těšit na zlatý zadek.

Leonardo DiCaprio (39) je ale výjimkou tvrdící pravidlo, u něj snad jakoby si s ním osud hrál hru Kdo déle vydrží. Je to asi nejvýraznější herec současnosti, který si na plátně krade veškerý prostor pro sebe, i když je jen ve vedlejší roli.

Roste s každým filmem a taky je za téměř všechny své role nominován na významné ceny. A pak se musí dívat, jak už zase nevyhraje.

Letos všichni čekali, že už konečně stane na pódiu, a i na něm bylo během čtení nominací vidět, jak se soškou počítá, lehký úsměv vyznačoval zadostiučinění.

Když ale vyhlásili jako vítěze v kategorii Nejlepší mužská role Matthewa McConaugheyho, ani se nesnažil skrývat obrovské zklamání. A s ním i divák, kterému nezbylo než jen kroutit hlavou.

Leonarda už nám začíná být docela líto, protože není nic horšího než zklamané naděje. A když vás navíc porazí někdo, kdo je na Oscara nominován poprvé a ještě k tomu se proslavil jenom jako svalnatý doplněk v nehodnotných slátaninách typu Lemra líná, Sahara nebo Svatby podle Mary, je to opravdu k pláči. Máme pro Lea jenom jednu děsivou radu, jak konečně dostane svého Oscara. Bude muset umřít.

1. Co žere Gilberta Grapea

Jeho první oscarová nominace za vedlejší roli, devatenáctiletý, tehdy neznámý herec tady vytvořil roli mentálně postiženého Arnieho, bratra Johnnyho Deppa, jenž už patřil mezi hereckou elitu. DiCaprio musel své hraní vyvážit tak, aby se mu dalo postižení věřit a zároveň neparodoval a nezesměšňoval, je mezi tím jen tenká hranice. Staršího a zkušenějšího Johnnyho zastínil.

2. Letec

Howard Hughes byl požitkář, milovník, miliardář, vynálezce a společenská hvězda, která trpěla svými vnitřními běsy. Na plátně šlo jen o něj a o herce, který ho ztvárňuje. Tento film potvrdil nastartovanou spolupráci režiséra Martina Scorsese a Leonarda DiCapria, kdy se spolu poprvé sešli ve snímku Gangy New Yorku a jejich partnerství jim začalo vydělávat. Scorsese našel svého černého koně a Leonardo byl v jeho filmech odměňován nominacemi. U Letce se čekalo, že oba dostanou sošky. Oba se dočkali zklamání.

3. Krvavý diamant

Grázlík, pašerák a cynik, kterému se v Sierra Leone hne svědomí a udělá dobrou věc. Thriller Krvavý diamant sice Oscara Leovi nepřinesl, ale ani by neměl. Jeho nominace byla spíše do počtu, v tehdejším ročníku 2006 byly daleko přesvědčivější výkony.

4. Vlk z Wall Street

One man show jednoho talentu, skvěle pracující duo Scorsese - DiCaprio, naprosté a dokonalé vžití se do role. Tady jen nehrál Jordana Belforta, tady se jím stal. Jen a jen na něm stojí a padá celý film, ani na vteřinu nesleze z plátna. Všichni měli jasno, že za tuhle roli, kdy se ze sebe doslova vydal, už bude konečně brát. Leonardo to čekal taky. Když četli jeho jméno během galavečera, objevil se mu na tváři úsměv zadostiučinění. Když ale Jennifer Lawrence otevřela obálku se jménem Matthewa McConaugheyho, už se ani nesnažil skrývat zklamání. Potupa je to až příliš velká. Nezbývá než doufat, že Leo i nadále bude točit filmy pro radost, kdyby měl motivaci jen v cenách, po tomhle by zcela jistě odešel do hořkého filmového důchodu.

Související články

Další články