Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Tohle tu ještě nebylo: Čína staví luxusní pětihvězdičkový hotel v opuštěném lomu

Zdroj: profimedia.cz

Uvnitř 100 metrů hlubokého, částečně zatopeného lomu na úpatí hory Tianmenshan začal vyrůstat luxusní pětihvězdičkový hotel InterContinental Shimao. Jeho výstavba přijde v přepočtu na cca 10 miliard Kč a bude mít celkem 380 pokojů v devatenácti patrech – z nichž dvě se budou nacházet pod vodou.

Unikátní poloha hotelu umožní hostům věnovat se vodním sportům, horolezectví i bungee jumpingu. Podle harmonogramu by stavba měla být dokončena v roce 2015. Předběžná cena ubytování: cca 6000 Kč za osobu a noc.

"InterContinental Shimao bude mít dvě podvodní patra, sedmnáct jeskynních a jen dvě nadzemní. Střecha hotelu se bude nacházet ve výšce pouhých patnáct metrů nad jeskyní. Chtěli jsme maximálně využít všechny možnosti, které nám zdejší terén nabízí, a vytvořit jakousi zahradu rostoucí ve vzduchu," vysvětluje Li Xuyang, manažer společnosti Shimao Group, a dodává: "Hotel je součástí většího projektu výstavby obřího zábavního parku Shimao Shanghai Wonderland."

V InterContinentalu Shimao samozřejmě naleznete vše, na co jste z hotelů této kategorie zvyklí - bazén, sportovní centrum, hodovní sál, konferenční místnosti atd. Z většiny pokojů navíc budete mít perfektní výhled na stometrový vodopád a romantici si jistě nenechají ujít ani návštěvu unikátní podvodní restaurace s velkým akváriem. Tak co, uspořádáme hromadný zájezd?

Související články

Další články