Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Tohle Spielberg neměl dopustit: Legendární film Čelisti je plný chyb

Zdroj: csfd
omyly
Legendární horor Čelisti slavného režiséra Stevena Spielberga (72) byl natočen už před 44 lety. Technologie tenkrát nebyly zdaleka tak propracované, jako jsou dnes, i přesto se ale snímek těší i po letech obrovské oblibě diváků. Ti jsou dokonce schopní přehlédnout pár chyb, které způsobili nepozorní filmaři. Všimli jste si jich?

Steven Spielberg je jedním z nejslavnějších režisérů světa. Byly to právě Čelisti, které ho vynesly mezi hvězdy ve svém oboru. Horor o žralocích je považován za hororovou legendu, kterou si diváci v televizi vždy rádi připomenou. Obsahuje ale množství obrovských chyb, které pozornému oku neuniknou.

  • Za dívkou, která začne řvát při spatření falešného žraloka, je vidět postarší pár s dětmi na lehátku. V dalším záběru řve muž a je za ním možné spatřit tentýž pár s ratolestmi, jen zrcadlově otočený.
  • Když žralok zaútočí na muže v lodičce, tak než ji převrhne, je možné si všimnout, že muž nemá boty. Když ale klesá ke dnu jeho ukousnutá končetina, je na ní teniska.
  • Ve scéně, kdy žralok útočí na loď, je zřetelně vidět kovová konstrukce, která žralokovi otevírá tlamu.
  • Když je Hopper v kleci, je si možné všimnout, že má na levém prsteníčku velký prsten. Když z harpuny sundá korkový špunt, následuje záběr, kde žádný prsten nemá.
  • Při útoku žraloka v průplavu, je záběr na v písku si hrajícího Seana Brodyho, který má zelené šortky. V dalším záběru má ale šortky černé.
  • Během scény, kdy žralok napadne kaskadéra v kleci, napadá ho z boku klece, tudíž je absolutní nesmysl, aby se zaklesnul přímo na kleci a blokoval její vytažení.
  • Ve scéně, kdy "žralok" táhne loď, je možné si ve spodní části obrazovky všimnout velkých vln, které samozřejmě dělala druhá loď táhnoucí Orcu.
  • Během scény, kdy se žralok blíží k hrdinům, aby na něj mohli vystřelit první harpunu s barelem, je vidět, jak je žralok v nepřirozené poloze s hlavou nad hladinou.
  • Ve scéně, kdy dojde k zabití malého chlapce na nafukovací matraci, má před útokem žraloka přihlížející Brody na ruce hodinky. V dalším záběru je ale nemá.

Všimli jste si těchto chyb, nebo vám unikly?

Související články

Další články