Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

TOHLE SNAD NIKDY NESKONČÍ! Pejsek Henry byl strojem na peníze, majitel ho mučil

Tento pohled mluví za vše. Henry je jeden z nejsmutnějších případů,
které organizace OZ FRBUL pamatuje. Byl inzerován jako 2letý pejsek
v dobrém zdravotním stavu.
Zdroj: OZ FRBUL
+ Další 3 fotografie
Henry byl dalším ze strojů na peníze. Vidina zisku z nelegálního obchodování se štěňaty dostala Henryho úplně na dno. Opravdu jsme my lidé tak sobečtí a bezcitní mentální chudáci?

Henry byl odkoupen organizací OZ FRBUL za pouhých 30 euro s tím, že jde o mladého dvouletého psa.

Při pohledu na něj bylo jasné, že tohle bude těžký případ. Pejsek měl na zadní noze obří absces, který ho omezoval v chůzi a běžném životě. Na stejné noze měl ještě jeden útvar, který se později řešil na veterinární klinice.

Kromě zadní nohy měl Henry poraněné oči, zlomené a srostlé ucho, které by se časem muselo také operovat. Pejsek byl nejenom ve špatné fyzické kondici, ale také jeho psychický stav byl na bodě mrazu. Pejsek v životě nezažil nic hezkého a v koutku duše čekal, až tohle utrpení skončí.

Velké překvapení nastalo, když lékař objevil čip a tetování, přes které mohli dohledat majitele. Zjistilo se, že Henry je pes z chovné stanice, která už bohužel neexistuje, a jeho skutečné jméno je Johannes a věk je 7 let. S největší pravděpodobností po zrušení CHS chovatel pejsky rozprodal a Henrymu se to stalo osudným.

Henrymu se dařilo u Natálie z OZ FRBUL skvěle! Jeho zdravotní stav se lepšil, výrůstky a rány na nohou ustupovaly, i když rány vypadaly příšerně. Doktoři ho průběžně sledovali a zbavovali ho otoků na zadních nohou plných sražené krve. Henry měl dokonce i kamarádku Meggie, se kterou se naučil dovádět a fungovat jako normální pejsek.

Zbývalo pár dnů do Vánoc a přišla obrovská rána! Henryho stav se v noci rapidně zhoršil, výsledky biochemie a hematologie byly kritické, RTG hrudníku ukázalo množství metastáz a Henry strašlivě trpěl. Zadní nožičku, která se lepšila, postihla nekróza a Henryho tělíčko začalo selhávat.

Bohužel Henrymu se už nedalo pomoci, i když Natálie z organizace OZ FRBUL moc chtěla, aby Henry žil ještě dlouhý a spokojený psí život. Bohužel tento pejsek to zaplatil svým životem a navždy odešel. Henry byl „jen“ další stroj na štěňata bez papírů původu! Toto bezcitné chování množitelů je do nebe volající.

Související články

Další články