Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Tohle si Iveta Bartošová nezasloužila: Vdovci Rychtářovi hrozí 3 roky vězení

Tohle si Iveta Bartošová nezasloužila: Vdovci Rychtářovi hrozí 3 roky vězení
Zdroj: archiv
+ Dalších 12 fotografií
problém
Už zase lítá v problémech? Podle důvěryhodných zdrojů blízkých vdovci po Ivetě Bartošové (†48) je Josef Rychtář aktuálně opět trestně stíhaný. To u něj zdaleka není poprvé, důvod současného stíhání je ale podle všeho velmi na pováženou: má se týkat ohrožování malého dítěte.

Dítě

„Pepa to tentokrát už moc přepískl. Už léta lidem sprostě nadává a vyhrožuje, policie to většinou nechala úplně být, takže si nejspíš přišel pomalu nesmrtelný. Tentokrát to ale bylo opravdu naprosto přes čáru. Viní ho z toho, že vyhrožoval svému synovi Josefovi a jeho rodině, jenže tam tentokrát měl zamotat i naprosto nevinné malé dítě,“ sdělil nám zdroj blízký nejstaršímu Rychtářovi.

„Nedivím se, že tentokrát už přetekl pomyslný pohár, i strážci zákona jsou tátové a mámy a tohle bylo prostě moc i na ně,“ přidal informátor.

Policie mlčí

Policie byla tentokrát po naší otázce na slovo skoupá.

„Na váš dotaz ke skutku můžeme sdělit, že v rámci probíhajícího trestního řízení se ze zákonných důvodů k jednotlivým osobám nebudeme vyjadřovat. V této fázi je průběh trestního řízení neveřejný,“ uvedl pro eXtra.cz policejní mluvčí Zdeněk Chalupa. Přitom jsme před ním právě kvůli zákonu jméno Josefa Rychtáře (61) vůbec nevyslovili, dotaz byl na stíhání jednašedesátiletého muže z Říčan kvůli podezření ze spáchání trestného činu nebezpečného vyhrožování. I to se ale zdráhal potvrdit či vyvrátit.

Potvrzení

„Víme, že tento dotaz směřuje ke konkrétní osobě. Pokud by k ní nesměřoval, vyjádřit bychom se mohli,“ dodal k neobvyklému kroku zástupce strážců zákona. De facto ale nepřímo souvislost s Rychtářem potvrdil.

Poslednímu manželovi Ivety Bartošové (†48), který byl například pravomocně odsouzen za zbití své exmanželky, hrozí kvůli vyhrožování dítěti až tři roky vězení, naše zdroje ale hovoří dokonce až o pětileté sazbě, tím pádem toho na triku může mít víc.

Reakce

Vdovce po zpěvačce, kterému nedávno někdo zapálil auto, se nám nepodařilo kontaktovat, jeho syn Josef sice telefon zvedl, ale odmítl se s námi o případu bavit. „Obraťte se na policii,“ řekl, než se s námi rozloučil. I jeho slova naznačují, že nepůjde o žádnou fámu.

Zprávy o obvinění nakonec potvrdil druhý Rychtářův syn Jan, který s otcem pracuje v jeho firmě.

„Moc se tím nezabývám, ale něco jsem o tom zaslechl, i o tom obvinění. Po zapálení toho auta se táta napil a proběhly tam nějaké slovní výměny. Nikoho nechci omlouvat, ale víceméně chápu obě strany. Brácha asi mohl počkat, až vystřízliví, ale vztahy mezi nimi jsou špatné už dlouho a asi se už nenapraví,“ prohlásil pro eXtra.cz Jan Rychtář

Případ budeme dál sledovat.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy