Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tohle se vám může hodit: Kosmetické tipy od chytrých žen z různých koutů světa

kosmetické tipy
Zdroj: profimedia.cz

Brazílie - mrkvová šťáva místo solária

Chcete-li dosáhnout dokonalého opálení ze sluníčka, dbejte na dostatek beta-karotenu. Ten do sebe Brazilky dostávají pravidelným popíjením mrkvičkových džusů.

Japonsko - rýžový pudr

Pudr z rýžového škrobu má hydratační účinky a zajistí hedvábný povrch pokožky. Změkčuje ji a osvěžuje. Japonky to vědí. Proč myslíte, že vypadají pořád tak mladě?

Austrálie - pštrosí olej proti stárnutí pleti

U protinožců se ženy zkrášlují pomocí oleje z tuku pštrosice emu. Ten má vysoce hydratační účinky, je plný přírodních antioxidantů a mastných kyselin. Neucpává póry. Má regenerační vlastnosti a pomáhá prý i na bolavé klouby.

Maroko - arganový olej na zklidnění pleti

Tento zázračný olejíček pochází ze stromů, které kdysi rostly volně v suchých polopouštních oblastech Maroka. Dnes jsou tyto stromy chráněny organizací UNESCO, jelikož už jich moc nezbylo. Olej je plný vitaminu E, kyseliny linolové a prospěšných mono- a poly-nenasycených tuků, které vyživí vlasy a také zredukují jemné vrásky, strie i jizvy po akné.

Indie - kurkuma na akné

Kurkuma se v Indii před více než 2500 lety používala jako barvivo. Nyní je ceněna pro své protizánětlivé, antiseptické, detoxikační a bolest otupující vlastnosti. Kurkuma se používá hlavně v boji proti akné (zkuste smíchat s vodou a medem a upatlat z toho léčivou pastu).

Mexiko - kakaové máslo jako elixír mládí

Kakao objevili před dvěma tisíci let Mayové a Aztékové a začali z něj vyrábět čokoládu. Je plné antioxidantů a vyživujících látek. Kakaové máslo udělá vaší pokožce dobře.

Egypt - mléko pro dokonale vyhlazenou pleť

Mléčnou koupel s medem proslavila kdysi krásná Kleopatra. Vitaminy A a D vyživují a zjemňují pokožku. Mléko dělá dobře i vlasovým folikulům. Zkuste svou hřívu sem tam ponořit do mléka, uvidíte, jaké zázraky s ní udělá.

Související články

Další články