Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Tohle se Lucii Vondráčkové líbit nebude: Odsunou ji zpátky do Česka, ať chce, nebo ne!

Lucie Vondráčková a Tomáš Plekanec
Zdroj: Showpix.cz
+ Dalších 20 fotografií
Nešlo si nevšimnout, že už nějaký ten den je ticho po pěšině. Tomáš Plekanec (35) mlčí, i jeho stále ještě manželka Lucie Vondráčková (38) přestala dávat rozhovory. Zkrátka dvojice se kvůli dětem snaží najít dohodu během mediálního klidu. Jenže je tu jedna věc, která nad zpěvačkou visí jako Damoklův meč: zdá se, že bude muset opustit Kanadu, i kdyby se jí nechtělo!

Ještě před pár týdny zpěvačka tvrdila, že dosud neví, jak to bude s budoucností a kde s dětmi bude žít. Pak ale přišel obrat o sto osmdesát stupňů.

„Ona i děti v Kanadě žijí a má zájem zde žít dále,“ uvedl před nedávnem právník Petr Machálek, který o sobě prohlásil, že zastupuje Lucii Vondráčkovou.

Pleky se vrací domů

Jenže to má několik úskalí. Tomáš Plekanec opakovaně v minulosti prohlásil, že se hned po ukončení kariéry vrátí zpátky do Česka. V Montrealu evidentně nenašel druhý domov, bral ho jako místo pobytu, kde musí být kvůli práci.

A to by mohlo Luciiny plány velmi narušit.

„Podle českého právního řádu má samozřejmě otec právo spolurozhodovat o tom, kde budou jeho děti žít. Už kvůli tomu, aby mu s nimi byl umožněn pravidelný styk. Pokud mám správné informace, o něčem podobném hovoří i mezinárodní úmluvy. Samozřejmě případ paní Vondráčkové (38) a pana Plekance má mnohá úskalí, týká se mezinárodního práva a osobně neznám podrobnosti, takže si jej nedovolím hodnotit. Pro ně i pro jejich potomky by ale určitě bylo nejlepší, kdyby došlo ke společné domluvě obou rodičů,“ sdělil eXtra.cz advokát Jakub Drábek.

Ukončí úřady Lucii pobyt?

Jenže situace je ještě komplikovanější. Obě děti, téměř sedmiletý Matyáš a tříletý Adam, se sice narodily za mořem, mají ale obojí občanství, tedy i české.

A je tu další věc. „Většina hokejistů je v Kanadě a USA na pracovní vízum. Vždyť Tomáš Plekanec je už patnáct let pouze zapůjčený z Kladna! Stejně to s vízy mají i partnerky sportovců. Dokážu si představit, že jakmile Pleky neprodlouží smlouvu v NHL, ukončí kanadské úřady automaticky i pobyt jeho manželce. Jiná situace by byla, kdyby měla v Kanadě zabezpečenou vlastní práci, ale tu nemá. A na to, že děti jsou kanadští občané, podle mých informací opravdu nikdo nebere zřetel. Prostě Lucka je tam jako hokejová manželka, trvalý pobyt má určitě taky v České republice, takže jak skončí hokej, domnívám se, že tam okamžitě končí i ona,“ prozradil nám sportovní agent dobře obeznámený se zámořskými právními záležitostmi.

Pravda ale je, že samotná Lucie už se prý nechala slyšet, že Kanadu nakonec přece jenom opustí. Možná tedy víme, co ji k tomuto rozhodnutí vedlo.

Související články

Další články