Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Tohle nikdy nečekal: 10 dojemných momentů Karla Gotta, kdy byl miláčkem publika

Tohle nikdy nečekal: 10 dojemných momentů Karla Gotta, kdy byl miláčkem publika
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 20 fotografií
Miláček publika
Karel Gott (†80) by se pro fanoušky rozdal. Ochotně se podepisoval, nechal se vyfotit a nikdy se nepřestal usmívat. Na oplátku dostal nespočet cen různého druhu a prestiže. Mistr se vždycky tvářil skromně, skoro až nevěřícně, ale moc dobře věděl, že si takovou podporu zaslouží.

"Tak tohle jsem opravdu nečekal," říkával Karel Gott (†80) pokaždé, když přebíral Slavíka, a publikum ho za to zbožňovalo. Všichni moc dobře věděli, že lepšího zpěváka Česko nemá, ale skromnost a pokora, s jakou Mistr před národ předstupoval, byla nesmírně okouzlující.

Gott se z vůbec prvního Slavíka mohl radovat už v roce 1963. Bez přestávky potom anketě, která se tehdy jmenovala Zlatý slavík, kraloval v letech 1968 až 1981. Nikdo ho nepřekonal ani mezi roky 1999 až 2011 a 2013 až 2017. Za první místo měl doma 42 sošek.

Zlomový okamžik nastal v roce 2002, kdy si Karel Gott na slavnostní galavečer poprvé přivedl nastávající manželku Ivanu Gottovou (43), tehdy ještě Macháčkovou. Všem se tajil dech, protože Mistra do té doby na vážné vztahy příliš neužilo.

Pětkrát se umístil na krásném druhém místě a třikrát na třetím. Slavíků tak měl dohromady rovných 50!

Kralovat dokázal i jiným anketám než pěveckým, třeba v TýTý zvítězil Gott celkem 31krát, v roce 2010 obdržel Zvláštní cenu televize Nova v anketě ANNO 2009.

Na nejdojemnější chvíle Karla Gotta z přebírání cen se podívejte v galerii.

Charlotte Ella Gottová má nakročeno k hvězdné kariéře: Co jí radí Dara Rolins

Související články

Další články

Nejnovější kauzy