Podle informací Blesku byla matka Míši v posledních týdnech několikrát na výslechu. A to kvůli propagaci nacismu. Na sociální sítě se nechala fotit s hákovým křížem na krku, vysmívala se padlým hrdinům během války, sdílela nacistické obrázky a svoje radikální názory se nerozpakovala šířit dál. Za to ji hrozí až 3 roky odnětí svobody.

Před šesti lety kandidovala do sněmovny za Dělnickou stranu sociální spravedlnosti – bez úspěchu. Na svém FB se prezentovala jako Hitlerova milenka Eva Braunová.

"V těchto dnech ústečtí kriminalisté obvinili za trestný čin projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka jednu osobu,“ řekla Blesku policejní mluvčí Alena Bartošová. Takové obvinění padlo o několika výsleších a důkazech, které se vyšetřovatelům podařilo shromáždit.

I přes mnohatýdenní práci policistů a psovodů se Míšu stále nedaří nalézt. Pátrá se v místech, kde se Otakar S. poprvé pokusil o sebevraždu, i v lokalitách, kde pracoval. Ve službě jsou i potápěči a dále se prověřují skládky u Ústí nad Labem, kde byla dívka viděna naposledy.

Po školačce Míše se pátrá od 10. ledna, zatím bohužel beze stopy.