Mary Clayton (70) totiž není jen tak nějaká důchodkyně. O půl 5. ráno vstává do posilovny a šest dní v týdnu trénuje na kulturistické soutěže. Tvrdě na sobě dře, aby měla super postavu a v soutěžích se umístila. A tvrdá práce se vyplatila. Získala titul International Natural Body Building Australia Queensland a míří až k národnímu.

Na kulturistickou soutěž si připravovala 4 měsíce. Musela změnit jídelníček a jíst menší porce bohaté na protein. „Ztratila jsem čtyři kilogramy,“ řekla australskému Daily Mailu. „Snažím se za každou cenu udržet zdravý životní styl a snížila jsem svoje porce jídla,“ dodala. Clayton soutěží proto, aby zůstala stále aktivní. A to jak fyzicky, tak psychicky. „Je to teď mým smyslem života,“ řekla. „Jsem hrdá na to, že můžu na jeviště vyjít ve svém věku v bikinách,“ usmívá se.

„Soutěž je totiž hlavně o těle, ne o kostýmu nebo o tom, co máte na sobě,“ vysvětluje. Za pár dní Clayton míří pro titul do Sydney a doufá, že vyhraje. Celá soutěž je pro ni velmi vzrušující.

Žena chce také motivovat ostatní starší lidi, aby cvičili a hýbali se. Podle ní to není tak těžké, jak to vypadá. „Když člověk stárne, tak ztrácí svaly,“ vysvětluje. „Můžete začít v jakémkoliv věku. Nikdy není později,“ uzavírá.