Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Tohle musíte znát! 7 velkých změn, které se od ledna dotknou všech řidičů

Změn na silnicích nám přinese leden hodně.
Zdroj: ilustrační foto
Řidiči to budou mít od ledna ještě těžší. Chystají se přísná opatření. Ministerstvo se rozhodlo, že dá na frak řidičům, kteří mají špatný technický stav vozidla. Pokud si rádi svého plechového miláčka zkrášlujete, dejte si pozor na pokuty za nedovolené úpravy automobilu.

Čeká nás toho ale daleko víc. Naši hlavu tak zavalí další starosti. Od 1. ledna 2016 budeme muset být ostražitější víc než kdy předtím. Pokuta nám hrozí všude, kam se podíváme. Přehledu změn se věnují také kolegové na webu TN.cz.

Máme pro vás stručný přehled toho, co všechno se od ledna změní.

1. Zapomínáte na pravidelnou výměnu pneumatik ? Tak pozor na to! Od ledna se vám to může pekelně vymstít. Stačí mít pneumatiky sjeté víc, než je dovolené. Jestli se policistům bude zdát vaše auto na první pohled nebezpečné, mohou vám na místě zabavit malý techničák.

2. Pozor si dejte taky na úpravy svého plechového miláčka. Pokud se i tak rozhodnete si auto zkrášlit, musí být každá změna zapsána v evidenci upravených aut. A to není všechno! Budete muset ještě podepsat, že o úpravách víte. Za chiptuning, který zvyšuje výkon motoru, nebo za odstranění filtru pevných částic hrozí pokuta ve výši 50 tisíc.

3. Čekat, než projede vlak před závorami, je nuda. A tak si to mnozí řidiči zjednodušují a jezdí přes železniční přejezd na červenou. I tohle vás může stát pěkně draho! Nově můžete za tento špás přijít o papíry až na dva roky.

4. Další možná pokuta hrozí těm, které nebaví čistit své auto od sněhu a ledu. Stačí, když pořádně neuvidíte na cestu kvůli nánosům sněhu na okně auta. Naštěstí pro nás je zatím zima hodně mírná.

5. Pečlivost se vám vyplatí při technických kontrolách. Pokud budete mít své vozidlo naprosto v pořádku po technické stránce, pokut se bát nemusíte. Čekejte ale přísný a nekompromisní přístup při prohlídce automobilu.

6. Změny po Novém roce se dotknou i dopravních značek na silnicích. Ty se budou měnit ve velkém. Většina z nich bude vyměněna za mnohem jednodušší. Například pražský okruh se změní na D0.

7. Na závěr se ministerstvo rozhodlo nás i trochu potěšit. Usnadní pro nás procesy na úřadech. Když budete potřebovat změnit vlastníka automobilu, odhlásit se, vyřadit z evidence a další nezbytné úkony, postačí vám jen jedna návštěva u úřednického okýnka.

Související články

Další články