Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Tohle jste o botulotoxinu ještě nevěděli. Dostane vás z deprese!

Tohle jste o botulotoxinu ještě nevěděli. Dostane vás z deprese!
Zdroj: asklepion.cz
Botulotoxin už několik let vládne estetické medicíně. Nic lepšího na okamžité vyhlazení mimických vrásek totiž není a ženy to vědí. Jaké další účinky botulotoxinu nenechávají v poslední době vědce klidné? Budete překvapení!

Vyhlazení vrásek injekcemi botulotoxinu patří mezi nejpopulárnější estetická ošetření v Evropě i v USA a ani v Česku to není jinak. Mohlo by se zdát, že jde o jednoduchý zákrok, který může provádět každý. Ale pozor! Vybírejte si pečlivě, komu svou tvář svěříte, komplikace po neodborné aplikaci se objevují poměrně často a někdy jsou děsivé. Proč?

Pozitivní účinky botulotoxinu z 90 % závisí na zkušenostech lékaře!

Vzít si injekci a píchnout do vrásky určité množství látky by asi zvládl leckdo. Na Západě je proto také poměrně běžné, že si ženy kupují ampule botulotoxinu na internetu, k tomu pár lahví sektu a uspořádají si doma v obýváku party s kamarádkami, na které si vzájemně dopřávají okamžité omlazení. Málokdy bez následků! Nezapomínejte, že botulotoxin je jed, který funguje na principu dočasného přerušení spojů mezi nervy a svaly. Pokud nemáte naprosto přesné anatomické znalosti obličeje, můžete skončit se spadlým obočím, ochromenými víčky a ztrátou mimiky! „I s takovými komplikacemi se naši dermatologové setkávají po neodborném zásahu svých nedostatečně proškolených kolegů,“ říká doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc., majitel kliniky Asklepion. „Proto pořádáme pravidelně školení na kadaverech (preparovaných hlavách na pitevně), kde si lékaři mohou správnou aplikaci botulotoxinu natrénovat. Naši dermatologové jsou špičky v oboru, pokud jde o botulotoxin.“ Navíc vám kromě špičkové kvality ošetření v Asklepionu garantují nejlepší cenu botulotoxinu na trhu a vyhlazení vrásek botulotoxinem opravdu není nic nedostupného.

Lék na deprese? S botulotoxinem dvě mouchy jednou ranou

Už delší dobu používají botulotoxin i jiné lékařské obory než estetičtí dermatologové. Původně na jeho účinky přišli oční lékaři, dnes ho využívají například stomatologové, fyzioterapeuti a nově ho zkoumají také psychiatři! „Kolegové dokládají významný ústup potíží u pacientů s depresemi po aplikaci botulotoxinu, srovnatelný s nejlepšími výsledky jiných antidepresiv,“ říká doc. Roman Šmucler. Takže nejen že se cítíte dobře, protože vypadáte mladší, ale něco v botulotoxinu z vás sundá i stres! Jak to funguje? „Botulotoxin umí snížit napětí v oblasti hlavy a asi má i další pozitivní účinky, pořád je to předmětem výzkumu,“ dodává docent Šmucler. V Česku se ale botulotoxin v praxi jako cílená léčba depresí ještě nevyužívá, zůstáváme stále u spolehlivého vyhlazení vrásek a odstranění pocení.

Související články

Další články