Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Tohle jsou ženy ministrů Arenbergera a Vojtěcha: Spojuje je účast v soutěžích krásy

Petr Arenberger a Adam Vojtěch se svými manželkami.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
Krásné manželky

Poslední ministr zdravotnictví Petr Arenberger v úterý 25. května oznámil rezignaci a na jeho místo přichází staronový ministr Adam Vojtěch. Ten již tuto funkci zastával, ale minulý rok v září odstoupil. Jaké ženy se za těmito dvěma politiky skrývají? Obě spojuje jedno: jejich dřívější účast v soutěžích krásy.

Další změna na postu ministra zdravotnictví už lidi moc nešokuje. Ale to, že se znovu vrací Adam Vojtěch (za ANO), který tuto funkci zastával od prosince 2017 do září 2020, bylo překvapivé. Současný ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) se rozhodl rezignovat, což oznámil na mimořádné tiskové konferenci v úterý 25. května.

Arenberger se pyšní bývalou misskou

Jaké ženy se za těmito dvěma muži, kteří jsou často na očích veřejností, skrývají? Petr Arenberger má po svém boku již mnoho let manželku Moniku Arenbergerovou. Ta v současnosti pracuje v pražské nemocnici a věnuje se dermatoonkologii a dermatochirurgii. Zároveň vyučuje na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy.

Předtím, než začala pracovat v nemocnici, se zúčastnila soutěže krásy. „Když se v roce 1989 obnovila Miss Československa, mně bylo osmnáct a chodila jsem do čtvrtého ročníku střední školy. Tehdy jsem si řekla, že to zkusím,” vyprávěla Arenbergerová v pořadu ČT Mistři medicíny. Tento krok se jí vyplatil, protože po úspěchu v pražském kole, kde skončila druhá, odjela na finále v Ostravě. V něm sice neuspěla, ale přesto si zkušenosti velmi váží.

Vojtěch má doma učitelku

Zpívající ministr ze SuperStar Adam Vojtěch má doma krásnou učitelku Olgu. Vzali se v roce 2019 a jako první o jejich veselce informoval Andrej Babiš. Olga v minulosti studovala a později učila na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a aktuálně působí na Univerzitě Karlově. To ale není vše. V roce 2009 se také zúčastnila soutěže krásy s názvem Miss Academie. Stala se finalistkou, ale nevyhrála.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy