Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Tohle jsou tváře bestií! Napochodovali do hotelu a zavraždili 41 lidí, kteří zrovna snídali

+ Dalších 22 fotografií
Tragédie na Srí Lance
Mezi sebevražedné atentátníky, kteří se podíleli na velikonočním masakru na Srí Lance, patřili podle tamních vyšetřovatelů dva bratři Inshaf a Ilham Ibrahimovi. Byli to synové bohatého místního obchodníka s kořením.

V hotelích Šangri-La a Cinnamon Grand na Srí Lance došlo v neděli ke krveprolití. A už se ví, kdo pravděpodobně nevinné lidi v hotelích zavraždil.

Podle tamních vyšetřovatelů za útoky v hotelích stáli bratři bohatého obchodníka Yoonuse Ibrahima. Ti napochodovali v neděli ráno do hotové jídelny, kde hosté snídali. Sebevražední atentátníci zabili 41 lidí včetně osmi britských turistů, z toho byly tři děti. Podle záznamů vraždil Inshaf v luxusním hotelu Cinnamon Grand. Jeho bratr Ilham v hotelu Šangri-La.

Jeden z bratrů se v hotelu ubytoval pod falešným jménem a druhý pod pravým. To také nasměrovalo policii na jejich adresu ve městě Kolombu. Když speciální policejní komando vtrhlo do jejich domu, Ilhamova těhotná žena se odpálila. Bomba zabila další její dvě děti a tři členy komanda.

Členové jejich široké rodiny, kteří o vražedném plánu bratrů pravděpodobně věděli, skončili ve vazbě. Vyšetřovatelé nyní zjišťují, jestli tato samostatná teroristická jednotka byla napojena na větší zahraniční teroristické skupiny.

Mohlo by vás zajímat

Další články