Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Tohle jsou nejkrásnější Bond girls: Kdo se umístil na prvních příčkách?

Bond girls: Tohle jsou nejkrásnější milenky Jamese Bonda
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
Bond girl

Postava Jamese Bonda patří ke kultovní záležitosti a jen málokdo alespoň jednou neslyšel jméno tohoto fiktivního britského agenta 007. Kromě něj jsou ale ve filmech už od počátku důležité tzv. Bond girls, které mají s agentem většinou milostný poměr. V průběhu let si je zahrálo mnoho krásných hereček, které patří mezi ty nejkrásnější?

Ursula Andress

Švýcarská herečka Ursula Andress rozhodně nesmí v tomto žebříčku chybět. Jedna z prvních Bond girl, která osnila nejen Jamese Bonda, ale i diváky, když vyšla z Karibského moře v bílých dvoudílných plavkách a s připnutým nožem. Ve filmu Dr. No (1962) se Seanem Connerym ztvárnila postavu jménem Honey Ryder, která bývá označována jako první Bond girl. Andress zároveň později uvedla, že právě bikiny označila za „tajemství svého úspěchu”.

Daniela Bianchi

Italská herečka a Miss Řím z roku 1960 Daniela Bianchi (79) se jako Bond girl objevila ve snímku Srdečné pozdravy z Ruska (1963). Ve filmu hrála vedle Seana Conneryho Tatianu Romanovou, pracovnici pro sovětskou ambasádu v Istanbulu. Herečka Bianchi neměla příliš dobrou angličtinu, proto musela být nakonec dabována.

Maryam d'Abo

Nejznámější role anglické herečky Maryam d’Abo (60) je bezpochyby Kara Milovy, něžná československá čelistka a současně i snajper, která se zamiluje do Bonda v akčním thrilleru Dech života (1987). Bonda zde hrál Timothy Dalton (75).

Kara Milovy je ve snímku popisována jako atraktivní, ale někdy naivní mladá žena, která ale dokáže být i nebojácná, statečná a cílevědomá.

Maria Grazia Cucinotta

Krásná italská herečka Maria Grazia Cucinotta (53) se objevila po boku Pierce Brosnana, Sophie Marceau nebo Denise Richardse v bondovce Jeden svět nestačí (1999). Ve filmu si zahrála Bond girl Giuliettu da Vinci, fiktivní vražedkyni pod vedením teroristy Renarda.

Eva Green

Francouzská herečka Eva Green (41) se objevila ve snímku Casino Royale (2006). Jedná se zároveň o první bondovku, v níž agenta 007 ztvárnil Daniel Craig. Eva hrála účetní na ministerstvu financí Vesper Lynd a mezi diváky patří k nejoblíbenějším a nejkrásnějším Bond girl. Za svou roli byla Eva Green dokonce nominovaná na Cenu BAFTA v kategorii Vycházející hvězda.

Olga Kurylenko

Olga Kurylenko (41) pochází z Ukrajiny a je to herečka a modelka. Objevila se v pořadí dvaadvacáté bondovce Quantum of Solace (2008), která byla zároveň druhou, v níž si agenta 007 zahrál Daniel Craig. Zahrála si postavu Camille Montes Rivero, což je fiktivní zpravodajská agentka pracující pro bolivijskou tajnou službu a která se zároveň snaží pomstít za vraždu své rodiny exilovým diktátorem generálem Medranem.

Monica Bellucci

Legendární italská herečka a modelka Monica Bellucci (57) se stala nejstarší Bond girl v historii. ​V roce 2015, když jí bylo padesát let, dostala roli Lucie Sciarry ve snímku Spectre, kde hrála po boku o pár let mladšího Daniela Craiga (53).

Související články

Další články