Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Tohle je spravedlnost? Kúdela za rasistickou urážku 10 zápasů, Roofe za rozkopnutí hlavy 4

Tohle je spravedlnost? Kúdela za rasistickou urážku 10 zápasů, Roofe za rozkopnutí hlavy 4
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
FOTBAL

Kauza rasismu Ondřeje Kúdely ma dohru. Disciplinární komise UEFA potrestala českého fotbalistu tím, že dostal zákaz činnosti pro příštích deset zápasů. Dle oficiálního vyjádření mu bylo prokázáno, že Glena Kamaru, svého protihráče z týmu Glasgow Rangers, rasisticky otituloval. Kamara po zápase Kúdelu napadl a dostal zákaz hrát tři zápasy. Trest vyfasoval i Kemar Roofe, hráč skotského týmu, za to, že ve stejném zápase brutálně zfauloval českého brankáře. Roofe si nezahraje čtyři zápasy.

Nejen sportovním světem hýbe kauza, kdy měl při zápasu pražské Slávie a skotského týmu Rangers, český fotbalista Ondřej Kúdela nazvat svého protihráče za*ranou opicí. Po zápase byl pak Slávista v útrobách stadionu Kamarou zmlácen. Přestože se Kúdela přiznal k nesportovnímu chování, údajný rasismus od začátku odmítal. Postavil se za něho i jeho klub.

Zápas se odehrál v březnu a od té doby probíhalo dlouhé vyšetřování. UEFA nakonec došla k tomu, že je Kúdela vinen. Oficiální vyjádření je strohé a mluví se v něm o tom, že UEFA potrestala hráče Ondřeje Kúdelu zákazem na deset zápasů v soutěžích UEFA, a to i včetně reprezentačních, za jeho rasistické chování. Kúdela tak přijde o mistrovství Evropy, které se hraje v létě, nebo o velkou část příští pohárové sezóny se Slavií. Glen Kamara byl pak za napadení protihráče suspendován na tři zápasy. 

Ve středu byl potrestán i Kemar Roofe z týmu Rangers, ten při stejném zápase brutálně zfauloval českého brankáře Ondřeje Koláře – a to tak, že mu doslova prokopl čelo. Fotbalový útočník si nezahraje čtyři zápasy a jeho klub Rangers dostal pokutu zhruba 234 tisíc korun za nevhodné chování.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy