Policie z Washingtonu D.C. dostala hlášení o pouliční bitce mezi teenagery. Nutno dodat, že se jednalo o teenagery černé pleti, takže je celkem jasné, co se ze strany policie dalo očekávat: hrubé chování, fyzické násilnosti, při vážnější situaci (třebaže lze těžko soudit, podle jakých měřítek strážníci vážnost či nevážnost případu posuzují) klidně i nějaká ukázka smrtících chvatů.

Přivolaná strážnice na to šla ale úplně jinak. Namísto rázného zásahu raději mládež uklidnila tím, že je vyzvala k tanečnímu souboji. Jedna z dívek na její výzvu zareagovala a celý následný taneční výstup natočili její kamarádi na kameru.

Video publikovali na internetu, kde se stalo jasným virálem. Na adresu nejmenované policistky se také spustila vlna pozitivních reakcí.

Sama druhá tanečnice, sedmnáctiletá Aaliyah Taylor kanálu Fox 5 řekla: „Místo toho, aby na nás zaútočila, zkusila to vzít z druhého konce a udělala nějakou srandu. Nikdy bych nečekala, že policajti můžou být takhle cool. Teď už vím, že existují i ti dobří.“

Kdy se tohle začne praktikovat i nás?