Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Tohle je pětiletý Isaac. Chlapec, který necítí absolutně žádnou bolest. Je to skutečný Superman!

Tohle je tvář opravdového mutanta.
Zdroj: ABC News

Isaacovi Brownovi je pět let a pochází z americké Iowy. Trpí velmi vzácnou genetickou poruchou, díky které je zcela imunní vůči bolesti. Problém je, že také není imunní vůči zraněním, takže je sice necítí, ale nesmrtelný rozhodně není. Když tedy jednou spadl na dětském hřišti a zlomil si pánev, prostě jenom řekl rodičům, že něco není v pořádku.

Porucha, kterou trpí, se jmenuje vrozená necitlivost k bolesti a podle jeho rodičů to bylo nejtěžší v prvních letech jeho života, kdy padal obličejem přímo na stůl a připadalo mu to zábavné. Jelikož necítil žádnou bolest, nic ho nenaučilo, že by to neměl dělat. Jindy zase položil ruku na horkou plotýnku nebo se ošklivě pořezal o rozbitý hrníček.

Když s ním ale rodiče šli k doktorovi, dozvěděli se, že jeho porucha se prostě nedá léčit. Jelikož poznal, že se mu něco stalo, jakmile si zlomil pánev, doktoři pouze zjistili, že alespoň trochu něco cítí, ale musí to být bolest dvacetkrát nebo třicetkrát větší, než jakou cítí ostatní lidé.

Rodiče Isaaca pečlivě hlídají, ale podle doktorů jiné děti trpící touto poruchou musejí mít vytrhané zuby, protože si mohou i odkousnout vlastní prsty nebo jazyk.

Vědci mimochodem stále nevědí, jaký zmutovaný gen způsobuje, že jedinec necítí bolest. Ale jakmile to zjistí, pravděpodobně vznikne pár Supermanů…

Související články

Další články