Tento krásný příběh je o tom, co všichni chceme – zjistit, kdo ve skutečnosti jsme… být přijati svým okolím… najít svůj smysl života… a nebýt odsuzováni kvůli svým odlišnostem.

Speciálně cvičený asistenční pes Ricochet pomáhá v Kalifornii postiženým dětem surfovat na mořských vlnách. Dojemné záběry ukazují, jak stojí vzadu na surfu a snaží se ho udržovat ve vyváženém stavu, aby z něj jeho malí svěřenci nespadli.

„Toto video přináší individuální poselství každému, kdo ho sleduje. Poselství, které se dotkne vašeho nejhlubšího nitra a dožene vás k slzám. Je to o síle lidské vůle a překonávání překážek – o tom, že všechno je možné, budete-li se řídit hlasem svého srdce,“ píše se v popisu videa, které na serveru YouTube zhlédly už více než čtyři miliony uživatelů.

Pětiletý zlatý retrívr Ricochet je v současnosti jediným psem na světě, který surfuje s dětmi se speciálními potřebami, osobami se zdravotním postižením či s protetiky. Díky svému ojedinělému talentu se dokáže přizpůsobit potřebám různých klientů (v závislosti na tom, jakým přesně postižením dotyčný trpí). Účastní se také surfařských psích soutěží a je nositelem mnoha mezinárodních ocenění.

Ricochet tak potvrzuje pravdivost rčení, že pes je jediným tvorem na světě, jehož láska k člověku zastíní i lidskou sebelásku.