Nedávno zřícená oděvní továrna v bangladéšské Dháce začíná postupně vyjevovat smutné příběhy lidí pohřbených v troskách. Během neštěstí zemřelo na 1000 lidí a více než dva a půl tisíce je zraněno.

Prohlídka podlaží Rana Plaza, kde se šilo oblečení pro západní oděvní firmy, které my si pak kupujeme v řetězcích za nadsazenou cenu a ve víře, že si tak platíme kvalitu, vyjevila během záchranářských prací své milostné tajemství.

Mezi 94 těly, které se prozatím povedlo vytáhnout, byla i tato dvojice, zemřelá v objetí ve snaze zachránit jeden druhého před padajícími troskami. Prozatím se o životě milenecké dvojice nic neví, ale snímek jejich posledního nedobrovolného odpočinku má silnou vypovídající hodnotu o neštěstí v dhácké továrně. Autor snímku Taslima Akhter si prý nedá pokoj, dokud o osudu milenců nezjistí daleko víc.

Průmyslová katastrofa vyvolala masové protesty a mnoho zaměstnanců upozorňuje na to, že byli nuceni pracovat, i když se ve zdích objevovaly obrovské trhliny. Což podporuje mezinárodní kritiku, že zde lidé pracují v příšerných a nebezpečných podmínkách za nuzný plat.

Úřady již zatkly majitele továrny a několik úředníků a odpovědných lidí, kteří měli stavbu na starosti. Je ovšem jen otázkou času, kdy se podobným neštěstím přijde na to, že někdo chtěl opět vydělat na lidských životech.