Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tohle je opravdu láska až za hrob: V troskách zřícené továrny v Bangladéši našli milence v objetí

Tohle je opravdu láska až za hrob: V troskách zřícené továrny v Bangladéši našli milence v objetí
Zdroj: The Sun

Nedávno zřícená oděvní továrna v bangladéšské Dháce začíná postupně vyjevovat smutné příběhy lidí pohřbených v troskách. Během neštěstí zemřelo na 1000 lidí a více než dva a půl tisíce je zraněno.

Prohlídka podlaží Rana Plaza, kde se šilo oblečení pro západní oděvní firmy, které my si pak kupujeme v řetězcích za nadsazenou cenu a ve víře, že si tak platíme kvalitu, vyjevila během záchranářských prací své milostné tajemství.

Mezi 94 těly, které se prozatím povedlo vytáhnout, byla i tato dvojice, zemřelá v objetí ve snaze zachránit jeden druhého před padajícími troskami. Prozatím se o životě milenecké dvojice nic neví, ale snímek jejich posledního nedobrovolného odpočinku má silnou vypovídající hodnotu o neštěstí v dhácké továrně. Autor snímku Taslima Akhter si prý nedá pokoj, dokud o osudu milenců nezjistí daleko víc.

Průmyslová katastrofa vyvolala masové protesty a mnoho zaměstnanců upozorňuje na to, že byli nuceni pracovat, i když se ve zdích objevovaly obrovské trhliny. Což podporuje mezinárodní kritiku, že zde lidé pracují v příšerných a nebezpečných podmínkách za nuzný plat.

Úřady již zatkly majitele továrny a několik úředníků a odpovědných lidí, kteří měli stavbu na starosti. Je ovšem jen otázkou času, kdy se podobným neštěstím přijde na to, že někdo chtěl opět vydělat na lidských životech.

Související články

Další články