Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tohle je nejvíc sexy vědec na světě: Seznamte se s Mohykánem z NASA!

Bobak Ferdowsi má tisíce fanynek.
Zdroj: Twitter
+ Dalších 10 fotografií

Vypadá arabsky, má podivné jméno a ještě podivnější účes. Pracuje pro NASA jako ředitel letu vozítka Curiosity a přes noc se stal nejznámějším vědcem na světě.

Bobak Ferdowsi, třiatřicetiletý rodák z Philadelphie, s perským původem a inženýrským vzděláním, si na oslavu přistání vesmírného vozítka nechal vyholit hlavu à la Mohykán a přímý přenos z letu, který se vysílal z operační budovy NASA, patřil jen jemu.

Svým neotřelým vzhledem okamžitě zaujal všechny diváky, i když tehdy to byla jen malá hrstka nerdů, a ti z něj okamžitě udělali největší hvězdu Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku. Bobak se stal součástí tzv. meme komiksů a fotky pohledného vědce s čírem na hlavě, který řídí ze Země přistání Curiosity na Marsu, obletěly svět.

NASA si teď může mnout ruce za nejlepší reklamu, jaké se jí mohlo dostat. Bobak má tisíce fanynek a díky němu se zvedl zájem nejen o kosmické dění, ale vůbec o práci v NASA a osudy vozítka na Marsu. Všechny státní televize se předháněly, která s ním udělá dříve rozhovor, vypátrá jeho přítelkyni a natočí o něm zajímavější dokument.

Mezi Bobakovy fanoušky patří dokonce i prezident Obama, který by si prý přál mít stejný účes. Bobaka pozval na svou druhou inauguraci a vylepaný rebel seděl na slavnosti hned vedle první dámy Michelle.

Ferdowsi se ale stal hvězdou vlastně omylem. Ten večer, kdy „jeho dítě“ Curiosity přistávalo na Marsu, se zjevil v práci pouze na skok. Důležitých pro něj bylo pouhých sedm minut přistávacího manévru a pak by v klidu odešel domů. Seděl v řadě za stolem s dalšími inženýry, kde byl jen jedním z mnoha. Všímavý kameraman jedné televize ale zaznamenal jeho divoké vlasy a otočil objektiv na něj. Od té doby má svět svého vzdělaného sexy hrdinu, který vyvrací veškeré předsudky o nudných vědcích.

Související články

Další články