Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Tohle je největší stádo srnek, jaké jste kdy viděli! Video pochází údajně z Plzeňska

Českým Facebookem koluje téměř až pohádkové video. Všímavý řidič natočil obrovské stádo srnek, které poslušně přecházelo silnici. Podle muže, který záběry zveřejnil, se stádo pohybovalo u Líšťan na Plzeňsku.

Video, které zachycuje obrovské stádo srnek, jež poslušně kráčí přes silnici a dokonce i čekají, aby je nepřejelo auto, na Facebook přidal pan Ladislav Š. Stejně jako mnozí komentující ani on nemohl uvěřit svým očím. „Tak to je mazec, to jsem ještě neviděl,“ napsal k videu.

Největší pozornost ze stáda, které čítalo na desítky, možná i přes stovku srnek, na sebe strhlo poslední přecházející zvíře. To je zřejmě zraněné a i když je o mnoho pomalejší než zbytek stáda, ostatní na něj trpělivě čekají.

Podle komentujících jsou ve stádě jeleni sika. V tom případě by video tak kouzelné nebylo, tento druh jelenů byl totiž v Česku vysazen uměle a vytlačuje naše druhy. Oproti jelenovi lesnímu je sika výrazně menší.

Ohnivá diskuze

Video na Facebooku okomentovaly stovky lidí, někteří z nich tvrdí, že záběry rozhodně nepochází z Česka. Další pak přispěvatele osočují z toho, že na sociální síť pouze přidal staré video a nebo ho dokonce digitálně upravil.

Související články

Další články