Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Tohle je nejmenší žena na světě: Roztomilá Jyoti připomíná spíš panenku

Zdroj: Instagram Jyoti Amge
+ Dalších 11 fotografií
Rekordmanka

Indická herečka Jyoti Kisange Amge (27) je nejmenší ženou planety. Rekordmanka váží asi jen 5,5 kilogramu. Trpí zvláštím typem dwarfismu. Není tedy divu, že všechny šaty jí musí vyrábět na míru. Podívejte se na tuhle maličkou krásku do naší galerie.

Nejmenší žena světa

Jyoti Kisange Amge (27) je oficiálně nejmenší žijící žena na celém světě. Narodila se v Indii a živí se jako herečka. Jyoti měří přesně 62,8 centimetrů. "Cítím se populární, vyjímečná a důležitá," říká o sobě a ze svého malého vzrůstu si nic nedělá. Jyoti trpí zvláštní formou dwarfismu a při své výšce váží asi jenom 5,5 kg.

Pro Jyoti vyrábějí šaty na míru

Indická herečka miluje make-up a módu, všechny šperky a šaty se pro ni ale musí vyrábět na míru. Malá rekordmanka připomíná spíš roztomilou panenku než dospělou ženu. Netají se ani svou vášní k cestování. Roku 2013 se nechala vyfotit po boku nejmenšího muže světa, který měří dokonce jen pouhých 54 centimetrů. Jyoti je možná malá žena, ale má velkého ducha a neskutečně živou a výraznou osobnost. Je to velmi veselá osoba, jak je vidět i v rozhovorech.

Jyoti se narodila v Nágpuru a její výška je způsobena achondroplázií. To je disproporcionální trpaslictví s krátkými končetinami a vzrůstem kolem 125 centimetrů. Postižení mají normální až nadprůměrný intelekt a jejich průměrná délka života není v důsledku poruchy nijak snížena.

Související články

Další články