Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Tohle je další odvážná bojovnice s rakovinou! Přišla sice o prsa, ale humor neztratila. Fotky jako důkaz!

Fuck cancer!
Zdroj: koláž archiv
+ Další 2 fotografie
Rakovinu si nevyberete, ale můžete si vybrat postoj, který k ní zaujmete. Američanka Aniela McQuinness se ke své rakovině prsu rozhodla postavit s humorem a originalitou. Podívejte se, jaká kolekce fotografií z toho vznikla!

Aniele McGuinness (32) zemřela matka na rakovinu prsu a jí samotné lékaři ve dvaceti pěti diagnostikovali mutaci genu BRCA1, která se nejčastěji projevuje právě pozdější rakovinou. Aniela chodila na pravidelné kontroly a výsledky měla zatím negativní. Ve třiceti si ale řekla, že obav a psychického napětí bylo už dost a ona dobrovolně podstoupí dvojitou mastektomii.

Shodou okolností jí na poslední magnetické rezonanci před zákrokem byl výskyt nádoru skutečně zjištěn. „Svým způsobem to bylo uklidňující. Už jsem nemusela pochybovat, jestli jsem se rozhodla správně, když jsem si prsa chtěla nechat odstranit,“ říká žena.

Protože měla v plánu nechat si prsa později znovu rekonstruovat, podstoupila speciální variantu mastektomie šetřící kůži. Na místo odstraněné žlázy jí byla implantována výplň, která se postupně plnila fyziologickým roztokem a dělala tak místo pro pozdější plastiku. Po operaci následovala chemoterapie.

Ještě před mastektomií se ale Američanka rozhodla pro osobitý způsob, jak se s celou nemocí a jejími následky vypořádat. „Když se díváte na fotky žen po mastektomii – ať už jsou umělecké, nebo nemocniční, ukazující stav před a po – obvykle jsou hodně vážné. Už jsem z toho byla otrávená. Chtěla jsem to trochu odlehčit.“

Na kolekci fotografií zachytila svá prsa před mastektomií až po pořízení nových prsou. Nejedná se ale o typické fotky, Aniela se na jednotlivé úseky své nemoci dívá uměleckým pohledem a originálně se s těžkou situací vypořádává.

„Vím, že některým budou fotografie připadat kontroverzní. Chtěla jsem ale ukázat něco odlišného. Chtěla jsem udělat umělecký kus, za kterým se skrývá radost. Je v něm barva. Rozesměje vás. Nemusíte se kvůli němu cítit nepříjemně.“

Jak kolekce fotografií působí na vás? My před ženou jednoznačně skláníme klobouk!

Související články

Další články