Věděli jste, že pouhých 5 procent žen má podobné typy těl jako modelky na reklamních billboardech, v časopisech nebo v televizi? Znamená to, že téměř nikdo nevypadá jako ty zdánlivě dokonalé modelky, které předvádějí oblečení.

A právě proto vznikl takzvaný projekt Expose, který si dal za úkol ukázat, jak ve skutečnosti vypadá těch zbylých 95 procent.

Projekt vymyslela bloggerka a aktivistka Jes Baker, která se spojila s fotografkou Liorou K, aby ukázaly ženská těla přesně tak, jak vypadají – bez filtrů a Photoshopu.

„Kdy se vám naposledy stalo, že jste otevřeli internetový prohlížeč a narazili na krásný obrázek ženského těla, které by vypadalo jako to vaše?“ ptá se Jes Baker v úvodníku k sérii. Účastnilo se jí 96 žen, které bloggerka a fotografka našly na Facebooku. Se všemi se setkaly jednoho dne ve městě Tuscon v americké Arizoně, aby celou sérii nafotily.

„Bylo třeba všem těm ženám naznačit, jak moc jsou důležité a že se nemají vůbec zač stydět. Občas to mohlo být složité, ale nakonec se to u všech povedlo,“ říká fotografka.

V naší fotogalerii najdete pár ukázek výsledků, další jsou přímo na stránce Expose projektu.