Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Tohle dnes dělají české HVĚZDY 80. LET: Jak dopadli Melen, Horňák, Kotvald a Muchová?

Zdroj: archiv
+ Dalších 17 fotografií
Hvězdy socialismu
V temných dobách normalizace byli pro Československo pomyslným světlem, které rozveselovalo. Většina pěveckých hvězd 80. let se na šoubyznys dávno vykašlala. Co dnes dělají Petr Kotvald (59) se Standou Hložkem (64)? Jak dopadli Pavel Horňák (50) a Josef Melen (45)? A co magnet na vojáky Markéta Muchová (61)? Víme to, tady jsou jejich osudy!

V osmdesátkách jsme je zbožňovali, po sametové revoluci se však tiše vytratili. Řeč je o pěveckých hvězdách, kteří za komunismu okupovali televizní obrazovky. Co se s nimi stalo?

Pavel Horňák

Pavel Horňák (50) rozšířil v 80. letech smečku Františka Janečka (74), ve které chyběl dětský zpěvák. Za normalizace tak vystupoval po boku Michala Davida (58) či Markéty Muchové (61), nezapomenutelný je třeba jejich společný hit To se oslaví.

Jak ale začal Horňák dospívat, tak zároveň i dozpíval. Idol svých vrstevnic si uvědomil, že hudba pro něj příliš není, a vystudoval práva. A dobře udělal, v padesáti se nemá vůbec špatně. Od začátku letošního roku je novým soudcem Nejvyššího soudu

Pavel má s manželkou Renatou (51) dceru Pavlínu (26) a syna Jana (20).

Josef Melen

Jeho osmdesátkový hit Né, pětku né zná snad úplně každý. A frčí dodnes, zejména na hokejovém mistrovství světa, když nároďák nastřílí soupeři pět gólů. Josef Melen (45) před nedávnem přiznal, že mu za písničku stále chodí peníze. Inkasuje asi 80 korun za měsíc.

Život se s hvězdou 80. let nemazlil, v minulosti bojoval s rakovinou, syn se mu narodil jako neslyšící a před rokem přišel o milovanou maminku. Se všemi ranami osudu se však Melen statečně popasoval.

V současnosti se Josefu Melenovi daří výborně. Na hudbu dávno zanevřel a stal se z něj podnikatel. Přímo v pražské pasáži Lucerna si otevřel kavárničku a je to zlatý důl. Penízky se mu z ní prý jenom sypou!

Petr Kotvald a Stanislav Hložek

Dvojice, která spolu v 80. letech bourala hitparády. Petr Kotvald (59) a Standa Hložek (64) se proslavili zejména písničkou Holky z naší školky. Když se jejich cesty rozdělily, Kotvald rozjel sólovou dráhu se songem Mumuland Ten se dodnes hraje v některých nočních klubech a lidi rozděluje na dva tábory. Jedni ho zbožňují, druzí z duše nenávidí. A stejně to je i se samotným zpěvákem.

Kotvald letos v červenci oslaví už šedesáté narozeniny a připravuje speciální koncert. Stále je ve formě a vystupuje, první zdravotní problémy se už ale začaly ozývat. Normalizační hvězdičku trápí sluch.

Markéta Muchová

Jejím snem bylo odmalička loutkoherectví, setkání s hudebním bossem Františkem Janečkem (74) jí ale v 80. letech nasměrovalo jinam. Do své skupiny potřeboval sexsymbol kvůli vojákům a Markéta Muchová (61) se mu náramně hodila. Sice neuměla moc zpívat, ale byla krásná a na vojně si na ni myslel nejeden branec.

Její desky i plakáty šly na dračku, Janečkova sázka na ženský půvab vyšla. Mužům se většinou Michal David (58) nelíbil, takže kde nezabral on, fungovala Muchová.

Blondýnka je dávno v důchodovém věku a za svou normalizační hudební kariéru se trochu stydí. Proto se raději stáhla do ústraní a vůbec o sobě nedává vědět. Naposledy veřejně vystoupila před deseti lety, pak se po ní slehla zem.

Související články

Další články