Sedmačtyřicetiletá Asha Mandela ze státu Georgia si během svého života téměř nikdy nenechala stříhat vlasy. Teď nosí na hlavě cop ze spletených dredů, které váží skoro dvacet kilogramů. Přestože jí kvůli zátěži hrozí zdravotní komplikace, Asha by se dobrovolně svých vlasů nikdy nezbavila.

„Moje vlasy se staly součástí mého života, nikdy bych je neostříhala. Jsou jako moje děti,“ tvrdí Američanka. Za svůj život si už prodělala dvě mozkové mrtvice, dva infarkty a dokonce rakovinu. Vlasy jí prý pomohly tyto těžké chvíle překonat. Díky tomuto rekordu se Asha stala populární po celém světě a v roce 2009 byla zapsána do Guinnessovy knihy rekordů zaznamenaná délka vlasů 6,7 metru. Podle neoficiálních údajů měří nejdelší cop 16, 7 metru.

Trvá jí dva dny, než celé vlasy umyje a nechá uschnout. Lékaři už ji varovali, že si kvůli nim ničí páteř a mohla by ochrnout. Navíc by také mohla dostat do těla bakteriální infekci. Matka jedenáctiletého syna Ziona pochází z Trinidadu a Tobaga a svou hřívu nechává růst už od pětadvaceti let.