Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Tohle by měl vědět každý rodič! Jaké 3 dárky byste neměli dávat dítěti pod stromeček?

+ Další 2 fotografie
Pozor na to!
Štědrý den se blíží a mnozí rodiče mají pro svého potomka nakoupenou řadu dárků. Jenže ne všechny jsou vždy zcela vhodné. Zeptali jsme se odborníka, co by děti rozhodně pod stromečkem neměly najít. A budete se divit, jde o o typické dárky, které děti často dostávají... A které to jsou?

Podle psychologa Jeronýma Klimeše se do skupiny nevhodných dárků řadí třeba počítačové hry. „Jde de facto o návykovou drogu. Hry jsou rozhodně tím, co by dítě nemělo na Štědrý den dostat,“ myslí si uznávaný psycholog, který se specializuje na rodinné vztahy.

Klimeš dále uvádí, že rodiče dětí by neměli před Vánoci řešit své nefunkční vztahy radikálním způsobem. „Rozvod rodičů je velmi špatný dárek. Ale to je z pohledu na vztahy. U věcí to je třeba televize, která je viníkem, že dítě může ve škole vykazovat zhoršený prospěch. A v neposlední řadě je velmi nevhodné dávat dětem třeba peníze v hotovosti,“ vyjmenoval Klimeš s tím, že třeba domácí zvíře je mnohdy lepší volbou. „Tam to hodně záleží na rodičích. Ale stává se, že často zvíře skončí v útulku,“ dodal.

Mohlo by vás zajímat

Další články