Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Toblerone se certifikát halál nevyplatil: Odpůrci islámu čokoládu drsně bojkotují!

Zdroj: Instagram
#Boycotttoblerone
Na sociálních sítí došlo k bojkotu čokolád Toblerone. Odpůrci islámu se začali scházet pod hashtagem #Boycotttoblerone, kterým vyjadřují nelibost nad tím, že společnost Toblerone připravuje pochutiny v souladu s muslimskými pravidly. Nedávno totiž získala halál certifikát.

Na to, že tímto certifikátem Toblerone disponuje jako první upozornil Jörg Meuthen, předseda politické strany Alternativa pro Německo. „Islamizace se nekoná, ani v Německu, ani v Evropě. Je tedy jen obyčejnou náhodou, že je dobře známá značka čokolády certifikovaná jako halál,“ napsal si na Twitter rozzuřený politik.

Ohlasy na jeho příspěvek na sebe nenechaly dlouho čekat a k politikovi se přidaly další desítky lidí. Ti začali používat hashtag #Boycotttoblerone, čímž vyjadřují svou nespokojenost s tím, že společnost získala halál certifikát. Někteří z přispěvatelů se shodli, že čokoládu si už jen z principu nikdy nekoupí. Prý nebudou jíst nic, co je připravováno v souladu s pravidly muslimského náboženství.

Halál je mezi lidmi nenáviděný především kvůli brutálním porážkám zvířat. Pro muslimy jde o rituál, pro ateisty o týrání zvířat. Ta se totiž nechávají pomalu vykrvácet.

Kritika Toblerone je podle Umara al-Qadriho z irského Odboru pro halál certifikaci islamofobní. Pro CNN vypověděl, že kromě Toblerone mají tento certifikát i další značky cukrovinek, jako například Snickers, Kit Kat nebo Twix. Na výrobce těchto sladkostí se však nepřivalila tak velká vlna kritiky jako právě na švýcarskou čokoládovnu. Firma ve svém prohlášení pro CNN sdělila, že certifikace nic nezměnila na tradiční ani originální receptuře produktů.

Související články

Další články