Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Tobias R., který v Německu popravil 9 lidí a vlastní matku: Motivem byl odpor k migrantům

Zdroj: reprofoto
Terorismus
Popravil 10 lidí. Podle německých médií byl jedním z motivů střelby v německém Hanau nejspíše odpor k migrantům. Podle bulvárního portálu Bild, který uveřejnil informace, zanechal pachatel Tobias R. (†43) ve svém bytě dopis s přiznáním k činu. Jeho čin si vyžádal deset mrtvých.

Německý Bild uvedl, že motivem střelce z Hanau byly ultrapravicové názory. Vrah Tobias R. v dopise, kde se k činu přiznává, píše mimo jiné o nutnosti zničit určité lidi, jejichž vystěhování z Německa se nepodařilo dosáhnout. V dopise, ve kterém se Tobias R. k vraždám přihlásil, naznačuje, že motivem byly xenofobie a nenávist k cizincům.

Prvním cílem útoku se stal bar Midnight ve čtvrti Haumarkt, který je známý tím, že se v něm kouřily vodní dýmky. Napřed zazvonil a pak v kuřárně bezhlavě střílel. Zabil tam pět mladých lidí. Dále se podle Bildu střílelo u nonstopu s rychlým občerstvením 24/7 Kiosk, který měl na štítu napsáno Arena Bar & Café. Před podnikem s rychlým občerstvením je i auto, které má rozbité čelní sklo. Tyto podniky obvykle provozují imigranti. Podle Bildu střelec útočil na třech místech, jiné zdroje to ale popírají. Policie našla vraha mrtvého u něj doma, předtím ještě popravil svou vlastní matku.

Ve videu, které střelec zveřejnil na internetu, podle týdeníku Focus mluví o tom, že v USA jsou podzemní vojenská zařízení, kde se zneužívají a vraždí děti a uctívá se tam ďábel.

Související články

Další články