Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Tobey Maguire slaví 45: Prvního Spider-Mana filmaři moc nemusí, mají k tomu důvod

Tobey Maguire slaví 45: Prvního Spider-Mana filmaři moc nemusí, mají k tomu důvod
Zdroj: Columbia Pictures
+ Dalších 9 fotografií
ostuda
Tobey Maguire, nejlépe známý jako úplně první představitel Spider-Mana, slaví 45. narozeniny. V posledním filmu i seriálu se objevil roku 2014 a navíc v nich neměl ani významnou roli. Pro to, že ho filmaři už nechtějí příliš obsazovat, mají prý dobré důvody.

Tobias Vincent Maguire se narodil 27. června 1975 v Santa Monice v USA. Herec, režisér, scénárista a producent neměl jako syn sekretářky a kuchaře cestičku ke slávě vyšlapanou, přesto se v televizi poprvé objevil už ve 13 letech v show Rodneyho Dangerfielda. Toto vystoupení pro něj bylo jízdenkou do hereckého světa.

Dlouho dostával jen malé role, později se ale díky svému vzhledu skromného a stydlivého chlapce probojoval castingem k postavě Petera Parkera ve vůbec prvním hraném snímku Spider-Man. Po natočení celkem 3 snímků v této roli ale začala jeho kariéra uvadat.

Náročný Tobey Maguire

Mnozí herci, ať už James Franco či Charlize Theron, potvrdili, že s Tobeym bylo často velmi složité spolupracovat. Franco má s hercem dlouhodobý a nevyřešitelný spor, Theron pak řekla, že se s ním po natáčení filmu Pravidla moštárny usmířila.

Maguire byl diváky v minulosti často označován za herce bez osobnosti, který na veřejnosti zkrátka nevyzařuje žádnou energii. Když na tyto komentáře ke své osobě Tobey řekl, že chce veřejnost zaujmout svým herectvím a ne osobností, popudil proti sobě spoustu lidí. Šlo přitom o vcelku nevinné prohlášení.

Kritika

Tobey Maguire si po natočení třetího Spider-Mana vyslechl spoustu negativních recenzí. Podle filmových kritiků byl totiž poslední snímek tím vůbec nejhorším, přičemž tvůrci chtěli pravý opak, který by příběh důstojně uzavřel. I tato kritika měla na hercovu budoucí kariéru velký dopad.

Tobey Maguire a gambling

V Hollywoodu je známo, že Maguire často a rád hraje hazardní hry. Jeho nejoblíbenější hrou je pak poker, který ho ale přivedl k jeho největšímu skandálu. Filmový Peter Parker totiž vyhrál ukradené peníze. Téměř 7 a půl milionu se mu ale vracet nechtělo a podnikl patřičné kroky k tomu, aby mu peníze zůstaly. Ačkoliv předtím nevěděl, že hraje o kradené peníze, u fanoušků si vysloužil velké mínus tím, že je posléze nechtěl vrátit.

Související články

Další články