Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

To už je trochu moc: Takhle vypadá restaurace v nacistickém stylu, kde personál chodí v uniformách SS

Soldatenkaffee na východní Jávě je kavárna, kterou majitel Henry Mulyana věnoval památce Adolfa Hitlera. Nacistická kavárna budí minimálně rozpaky, ve většině případů však pobuřuje. Majitele oslovil i místní starosta, aby Mulyana vysvětlil svoje počínání. „Chtěl jsem jen zvýšit návštěvnost,“ tvrdil starostovi a popřel, že by byl sám nacistou nebo fanouškem člověka, který má na svědomí životy šesti milionů Židů během druhé světové války. „Jsem jen podnikatel, ne politik,“ dodal.

Číšníci jsou oblečeni do uniforem SS a interiér je plný Hitlerových fotek a hákových křížů. Majitel se ohání tím, že je jeho právo vyzdobit si kavárnu podle svého tak, aby mu do ní chodilo co nejvíce turistů. Podle posledních informací ale vlna reakcí ze všech koutů světa donutila povedeného podnikatelíčka kavárnu na čas zavřít. „Ještě nevím, zda budu měnit výzdobu, počkám, až se situace uklidní,“ svěřil se Mulyana médiím.

Jak by se vám popíjelo kafíčko na takovém místě?

Mohlo by vás zajímat

Další články