Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

To uječené dítě podřežu, křičel mladík (24) ze Sezemic: Strážníci popsali dramatické chvíle

To uječené dítě podřežu, křičel mladík (24) ze Sezemic: Strážníci popsali dramatické chvíle
Zdroj: Policie ČR
vyjednávání
V sobotu se v Sezemicích na Pardubicku odehrálo neskutečné drama, kdy čtyřiadvacetiletý opilý muž vyhrožoval, že zabije teprve sedmitýdenní dítě. Policie s mužem vyjednávala dlouhé tři hodiny. Následně byl muž zpacifikován a dítě předáno do rukou lékařů. Mladíkovi nyní hrozí až 12 let vězení. Strážníci, kteří byli na místě mezi prvními popsali vyhrocené chvíle, během kterých šlo o život nevinného miminka.

Velmi vyhrocená situace se odehrála minulý víkend v Sezemicích na Pardubicku. Muž z okna bytovky ve druhém patře vykřikoval, že "to smradlavý, uječené dítě podřeže a hodí dolů."

Na místo okamžitě dorazili strážníci Městské policie Sezemice, kteří s mužem dlouhé tři hodiny vyjednávali a následně jej zpacifikovali. Policie byla nucena uzavřít ulici a na místo dorazili záchranáři, hasiči se žebříkem a psovod se služebním psem.

"Jelikož dotyčný věděl, že za dveřmi je policie, neotevřel a vyhnal je přes zavřené dveře pryč z domu. Následně byly přivolány hlídky policie," sdělil Blesk.cz velitel strážníků Jaroslav Mohaupt.

"Takže vám to říkám naposledy. Buďto půjde matka nahoru, zakouříme si tady v okně a všechno bude v pořádku, nebo to smradlavý uječené dítě podřežu a hodím ho dolů. Máte na to zkur.. posledních pět minut," křičel na strážníky opilý muž.

Mladík se několikrát naklonil i s dítětem z balkonu dolu a hrozilo, že ho upustí. "Jednou dokonce sám vylezl na parapet okna, kde vrávoral," dodala krajská policejní mluvčí Markéta Janovská. V současné době je muž ve vazbě a hrozí mu až 12 let odnětí svobody.

Související články

Další články